Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Prace grupy fotograficznej Sokopikczers Od lutego 2015 w Gminie Sokolniki realizowany jest projekt pt. „Łapię świat wokół mnie w obiektywie" dzięki któremu powstała grupa fotograficzna Sokopikczers. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2014" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Projekt prowadzony jest przez Bibliotekę Publiczną Gminy Sokolniki, a jego koordynatorem jest Aneta Możdżanowska. Głównym celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi, by zapewnić im lepszy start w dorosłe życie.
W ramach projektu odbywają się warsztaty fotograficzne dla młodzieży gimnazjalnej, mające poprzez sztukę fotografii pobudzić w nich różnorakie umiejętności społeczne. W trakcie zajęć zawodowy fotograf Tomasz Cieśla omawia z młodzieżą tajniki sztuki fotografii praktykując wiedzę teoretyczną w terenie. Zajęcia odbywają się zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.
Obecnie projekt zbliża się ku końcowi. Grupa ma już za sobą fotografię ciekawych miejsc w Gminie czy portretu środowiskowego mieszkańców. Oprócz zdjęć aparatem cyfrowym, dzięki uprzejmości Wójta Gminy Sylwestra Skrzypka uczestnicy mieli możliwość nauki fotografii aparatem analogowym – zdjęcia te zostaną wywołane podczas spotkania w najbliższą środę.
Całość projektu zostanie zakończona uroczystą wystawą, którą mieszkańcy gminy będą mogli oglądać podczas Festynu Gminnego w ostatni weekend lipca na terenie GOKSiT, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Aneta Możdżanowska