O godz.15.00 oficjalnego otwarcia festynu dokonała Wójt Gminy Sokolniki – Pani Barbara Wyrwas.

Część artystyczną tegorocznego festynu rozpoczął występ Kapeli Ludowej działającej przy GOK w Czastarach.Następnie bogaty repertuar zaprezentował Zespół Folklorystyczny „Sokolniki”, który już od ponad 30 – lat wpływa na rozwój kultury w naszej gminie, ocalając od zapomnienia folklor i tradycje naszych ziem.W dalszej kolejności mogliśmy posłuchać Kwintetu Instrumentalnego z Czastar.
Na odważnych czekały nagrody ufundowane przez Gminę Sokolniki za udział w grach i konkursach rodzinnych. Można było zmierzyć się ze sobą wykorzystując swój talent głosowy, siłę fizyczną bądź też zaprezentować talenty aktorskie. W programie artystycznym mogliśmy zobaczyć działającą od ponad pół roku grupę teatralną „Ekstrakt”, prowadzoną przez Panią Beatę Waniek oraz występ zespołu King of Lila Hause, którego instruktorem jest Dawid Wojewoda.
Podczas festynu mogliśmy wysłuchać koncertu Pana Grzegorza Góreckiego, który zagrał na egzotycznym instrumencie – gitarze hawajskiej jak również obejrzeć wystawę prac, przygotowaną przez Towarzystwo Aktywnych Kobiet.


Niewątpliwie niezapomnianą atrakcją festynu był występ gwiazdy wieczoru – Zespołu „Masters”. Młodziutki wokalista a zarazem lider zespołu – Paweł Jasionowski przyciągnął tłumy słuchaczy, którzy wykonali wraz z nim największy dotychczas jego przebój - „Żono moja”.
A o godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce Zespołu „Domino”, który zabawiał publiczność do późnych godzin nocnych.
Jeśli do tego wszystkiego dodać jeszcze loterię fantową przygotowaną przez Towarzystwo Aktywnych Kobiet, zabawę z dwoma roześmianymi clownami, wesołe miasteczko, które cieszyło się powodzeniem nie tylko u milusińskich, stoiska gastronomiczne i tłumy, które odwiedziły w tym dniu Sokolniki to zdecydowanie możemy powiedzieć, że warto było.


Najbardziej martwiliśmy się o pogodę, która przed festynem niestety nas nie rozpieszczała. Ale i ona okazała się dla nas w tym dniu łaskawa.
Dziękujemy przede wszystkim tym, którzy w tym dniu zaszczycili Sokolniki swoją obecnością .
Dziękujemy wykonawcom za ogromne zaangażowanie i wspaniałe zaprezentowanie się na estradzie. Sponsorom, a było ich naprawdę wielu, za ufundowanie nagród na loterię fantową. Mediom – za objęcie patronatem naszego festynu.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!


ZosiaS