12 stycznia 2011 r. o godz. 16.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbył się IV Dekanalny Konkurs Kolęd.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 33 uczestników z Wielunia, Osjakowa, Lututowa, Klonowej, Walichnów, Siemkowic, Ostrówka oraz ze Sokolnik.
W przerwie obrad jury uczniowie z Zespołu Szkół w Walichnowach zaprezentowali Jasełka pt. „Noc Bożonarodzeniowa”. Jury w składzie
- Grzegorz Olszewski - Przewodniczący
- ks. Kazimierz Wawrzyniak
- Zofia Siwik
miało ogromny problem z wytypowaniem zwycięzców, szczególnie w kategorii klas gimnazjalnych ze względu na wysoki poziom uczestników konkursu.

A oto zwycięzcy:
Kategoria – Przedszkole
1. Natalia Kiełbasa - MDK w Wieluniu " Zagraj Dziecku"
2. Kacper Korek - Przedszkole Samorządowe w Sokolnikach - "Zostań Jezu mym braciszkiem"
Kategoria I -III
1.Katarzyna Panaszek- MDK w Wieluniu "Gwiazdki świecą nad stajenką"
2.Natalia Pietras - Szkoła Podstawowa w Walichnowach "Lulajże Jezuniu"
3. Paweł Wójciak -Szkoła Podstawowa w Walichnowach "Hej w dzień narodzenia"
Wyróżnienie: Natalia Leszczyńska - Szkoła Podstawowa w Lututowie "Świeć gwiazdeczko"
Kategoria IV - VI
1.Anna Tyczka -MDK w Wieluniu "Nie było miejsca"
2.Bożena Kiełbasa - Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu "Magia Świąt"
3.Wojciech Szkudlarek - Szkoła Podstawowa w Walichnowach "Pójdźmy wszyscy doo stajenki"
Wyróżnienie: Sandra Bylicka - Szkoła Podstawowa w Ostrówku
Kategoria Gimnazjum
1. Sandra Czarnuch - MDK w Wieluniu "Magia Świąt"
2.Natalia Szkudlarek - Gimnazjum w Walichnowach "Lulajże Jezuniu"
3.Martyna Dubińska - Gimnazjum w Siemkowicach "Światło z Betlejem"

Organizatorem tegorocznego konkursu była Parafia p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.
Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Lilianie Sitarskiej, Pani Iwonie Szkudlarek, Panu Grzegorzowi Olszewskiemu, Panu Andrzejowi Drapiewskiemu za pomoc w organizacji IV Dekanalnego Konkursu Kolęd.
Pani Barbarze Pieprzyk oraz Pani Agnieszce Gnych za przygotowanie uczniów Zespołu Szkół w Walichnowach do wystawienia jasełek podczas Konkursu.
Wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy, a publiczności za przybycie.

Uczestnicy IV Dekanalnego konkursu Kolęd
Przedszkole:
1. Natalia kiełbasa MDK Wieluń
2. Kacper Korek Przedszkole w Sokolnikach
Klasy 0 – III
1. Kinga Jagielska SP Sokolniki
2. Bartosz Kiełbasa MDK Wieluń
3. Natalia Leszczyńska SP Lututów
4. Patrycja Mech SP Lututów
5. Dominika Mielniczek SP Klonowa
6. Katarzyna Panaszek MDK Wieluń
7. Natalia Pietras SP Walichnowy
8. Julia Tomczak SP Klonowa
9. Daria Wierzba SP Sokolniki
10. Paweł Wójciak SP Walichnowy
Klasy IV – VI
1. Sandra Bylicka SP Ostrówek
2. Monika Jagielska SP Sokolniki
3. Jagoda Jędrzejczyk MDK Wieluń
4. Dawid Juszczak SP Walichnowy
5. Bożena Kiełbasa SP nr 4 Wieluń
6. Hubert Musiała SP Sokolniki
7. Natalia Panek MDK Wieluń
8. Wojciech Szkudlarek SP Walichnowy
9. Anna Tyczka MDK Wieluń
Gimnazjum
1. Klaudia Wójciak Gimnazjum w Sokolnikach
2. Sandra Czarnuch MDK Wieluń
3. Klaudia Mak Gimnazjum w Lututowie
4. Zuzanna Michalska GOK Osjaków
5. Aleksandra Pieprzyk Gimnazjum w Lututowie
6. Karolina Pieprzyk Gimnazjum w Walichnowach
7. Magdalena Sady MDK Wieluń
8. Roksana Sikora Gimnazjum w Lututowie
9. Natalia Szkudlarek Gimnazjum w Walichnowach
10. Marta Wardęga Gimnazjum w Lututowie
11. Magdalena Białek Gimnazjum w Sokolnikach
12. Martyna Dubińska Gimnazjum w Siemkowicach



Zofia Siwik