WOŚP9 stycznia 2011 r. po 5 - letniej przerwie w Sokolnikach również zagrała WOŚP.
Sztab mieścił się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach przy ul. Parkowej 1. Młodzież z ogromnym entuzjazmem i radością włączyła się do pracy nad przygotowaniami do 19 Finału. Podczas spotkań wolontariusze zajęli się zbieraniem fantów na loterię, odbywały się próby przygotowujące do występów, jak również w tym czasie powstały dwie bardzo oryginalne i pomysłowe karki, które zostały wylicytowane w dniu finału.
O godz. 7.30 20 wolontariuszy wyruszyło na ulice Sokolnik, Zdzierczyzny, Walichnów, Ochędzyna i Pichlic. Swoją ofiarnością mieszkańcy gminy Sokolniki po raz kolejny pokazali, że chcą pomagać innym za co w imieniu Prezesa Fundacji oraz swoim serdecznie dziękuję. Po przeliczeniu w puszkach kwestorskich znalazło się 4.410,68 zł + 5 Euro i 62 centy. Ze sprzedaży fantów, z licytacji oraz z biletów na dyskotekę, która miała miejsce o godz. 20.00 zebraliśmy 1.790,36 zł. W sumie 19 Finał w naszej gminie zakończył się kwotą 6.201,04 + 5 Euro i 62 centy.


O godz. 15.00 "wielkie granie" przeniosło się do Domu Kultury w Sokolnikach, gdzie dzieci i młodzież mogli podzielić się swoimi umiejętnościami aktorskimi, wokalnymi, plastycznymi i tanecznymi. W tym dniu scena należała do naszych najukochańszych Gwiazd i Gwiazdeczek i trzeba przyznać, że wszyscy wykonawcy pokazali, że dysponują ogromnymi talentami podbijając serca publiczności, która wypełniła po brzegi salę Domu Kultury.
Jako pierwsze z Jasełkami wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola samorządowego w Sokolnikach. Do występu przygotowała dzieci Pani Danuta Zając.


Następnie mieliśmy przyjemność obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Walichnowach, którym towarzyszyła przepiękna dekoracja, kostiumy oraz śpiew chórku. Uczniów do występu przygotowała Pani Barbara Pieprzyk oraz Pani Agnieszka Gnych.

Nie zabrakło również sokolnickiej Grupy Teatralnej "Ekstrakt", która tym razem pokazała swoje talenty w pantomimie. Grupę prowadzi Pani Beata Waniek.

Zupełnie nowym odkryciem był występ Szymka Bednarka i Maćka Małka, którzy zaprezentowali swoje utwory wywołując gorący aplauz zgromadzonej na sali publiczności. Chłopcy zaśpiewali 5 utworów w stylu hip-hop, w tym utwór napisany specjalnie na 19 Finał WOŚP, który został nagrany na płytę i wylicytowany podczas trwania uroczystości.


Nie zabrakło również tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy z Klubu Tańca "Helkom" z Kępna.....


....oraz tańca break dance w wykonaniu Dawida Wojewody i jego kolegów.


Ogromne emocje udzielały się również podczas licytacji, którą w sposób profesjonalny przeprowadziła Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki - Pani Aneta Możdżanowska.


Licytowane były gadżety WOŚP, przedmioty otrzymane od sponsorów, jak również prace wykonane własnoręcznie m.in. kartki, które ofiarowało Towarzystwo Aktywnych Kobiet, które działa przy GOKSiT w Sokolnikach, kartki wykonane przez wolontariuszy, wcześniej wspomniana płyta z utworem Szymka Bednarka i Maćka Małka oraz rysunki Ali Świerkowskiej, która tworzy portrety koni.
Najwięcej bo aż 500 koron norweskich ofiarodawca dał za książkę Pana Jana Juszczaka - "Kapliczki i krzyże mojej okolicy".
Imprezę nagłośnił Zespół "Domino", który od godz. 20.00 zaprosił wszystkich na zabawę taneczną.
19 Finałowi WOŚP okazał się ważny nie tylko ze względu na zebrane środki finansowe, które zostały przekazane na rzecz potrzebujących dzieci, ale również pozwolił mieszkańcom gminy Sokolniki spędzić sympatyczne niedzielne popołudnie oglądając nasze lokalne Gwiazdy i Gwiazdeczki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli akcje WOŚP w naszej gminie.

Ofiarodawcy przedmiotów na licytacje oraz na loterie fantową.
1. Z.H.U Cars Mechanika Pojazdowa, Serwis Opon, Marek Kowalczyk – Sokolniki
2. Kwiaciarnia „Margolcia” Jolanta Wierzba - Sokolniki
3. Piekarnia Pana Andrzeja Drapiewskiego - Sokolniki
4. Wioletta i Marek Krajewscy, Sokolniki - Sokolniki
5. Firma KUSMO Barbara Gaj
6. Firma „Linda” Ewelina Wójciak – Ścigała Kopaniny
7. Firma Art – Bud - Sokolniki
8. ITU Wojciech Zychla - Sokolniki
9. Państwo Świerczyńscy - Sokolniki
10. Pani Beata Waniek – Sokolniki
11. Pan Jan Juszczak
12. Zespół Szkół w Tyblach
13. Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, oddział Sokolniki
14. Firma PROWGIM Sławomir Gruszka i Jacek Mielcarek Kuźnica Skakawska 84 B
15. Tartak Witar Tyble
16. Apteka św. Mikołaja w Sokolnikach
17. OSP Sokolniki
18. Państwo Urbasiowie - Sokolniki
19. Bartosz Górka - Sokolniki
20. Ala Świerkowska - Tyble
21. Towarzystwo Aktywnych Kobiet
22. Sklep Spożywczo - Przemysłowy, Krystian Lerka - Tyble

Kilka zdjęć naszych dzielnych wolontaruszy przy pracy :)

Zofia Siwik