W tym roku pokusiliśmy się o zorganizowanie dwudniowego Festynu.

Nie ukrywamy, że najbardziej martwiliśmy się o pogodę , która w te wakacje była wyjątkowo kapryśna.

Festyn rozpoczął się o godz. 10.00, 13 sierpnia Turniejem Nr 1 Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki.


A oto wyniki.
TURNIEJ NR 1 (drużyny żeńskie):
Udział wzięło 5 drużyn żeńskich,
I miejsce: Brygada 3R (Galewice)
II miejsce: Tornado (Sokolniki)
III miejsce: Emenems


Wręczenia pucharów dokonała Pani Wice Wójt Gminy Sokolniki – Renata Świeściak oraz Pani Magdalena Gaczyńska o godz. 15.00



W międzyczasie o godz. 12.00 rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki.
A oto wyniki:
I miejsce: FC Bagatelka
II miejsce: Radostów
III miejsce: Rozpacz Sokolniki
Wręczenia Pucharów w dniu 14 sierpnia dokonał Wójt Gminy Sokolniki – Pan Sylwester Skrzypek oraz Przewodniczący Rady Gminy Sokolniki – Pan Grzegorz Misiek.

 


O godz. 13.00 miał rozpocząć się Turniej Nr 2 Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki niestety ze względu na padający deszcz został przeniesiony na niedzielę.

Oprócz rozgrywek sportowych w tym dniu przygotowano również specjalny program muzyczny prowadzony przez Radio Ziemi Wieluńskiej. Od 15.00 można było już potańczyć na parkiecie oraz wziąć udział w konkursach prowadzonych przez prezenterów RZW.
O godz. 20.00 rozpoczęła się Prywatka Starszego Nastolatka, która rozgoniła deszczowe chmury i przyciągnęła na parkiet sporą liczbę osób.

 


W drugim dniu Festynu rozegrano Turniej nr 2 i 3 Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki
A oto wyniki:

TURNIEJ NR 2 (kategoria OLDBOY):
Udział wzięło 5 drużyn OLDBOYów:
I miejsce: Lwy Parkietu Dzietrzkowice
II miejsce: Oldboy Sokolniki
III miejsce: SOGAL

TURNIEJ NR 3 (kategoria OPEN)
Udział wzięło 8 drużyn:
I miejsce: Turboziomki (Czastary)
II miejsce: Katy (Sokolniki)
III miejsce: Krzyworzeka



Oficjalnego otwarcia Festynu dokonał Wójt Gminy Sokolniki o godz. 15.00, który powitał wszystkich przybyłych, podziękował za pomoc w organizacji festynu i życzył wszystkim udanej zabawy.


Następnie rozpoczął się blok artystyczny, w którym swoje umiejętności aktorsko – taneczne mogły pokazać dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych prowadzonych przez GOKSiT w Sokolnikach.


Po nich na scenie zaprezentowały się Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Sokolnikach
- Natalia Dudek i Julita Wójciak w piosenkach pt. „Wakacje” i „Kocham Cię Polsko”


Kolejną osobą, która wystąpiła na naszej scenie była Natalia Szkudlarek reprezentująca Zespół Szkół w Walichnowach. W jej wykonaniu usłyszeliśmy następujące piosenki:
- Danuty Błażejczyk „Taki cud i miód”,
- Adele „Someone like you”,
- Maryli Rodowicz „Małgośka”
- Patrycji Markowskiej „Jeszcze raz”


Wystąpiły również przedstawicielki Zespołu Szkół w Ochędzynie - Klaudia Wojciech i Anastazja Lemiesz.


Dzieci zaprosił do wspólnej zabawy „Kacperek”, który przez ponad godzinę królował na scenie i wprost oczarował dzieci swoim poczuciem humoru i wspaniałą zabawą.


Nie zabrakło również występu Zespołu Folklorystycznego „Sokolniki”, który od 34 lat kultywuje gwarę i tradycje śpiewacze i obrzędowe w związku z czym ocala od zapomnienia folklor i tradycje naszych ziem.


To działo się na scenie amfiteatru. Ale festyn w Sokolnikach objął swoim zasięgiem cały park - były stoiska gastronomiczne, wesołe miasteczko, malowanie wesołych twarzyczek dzieci, przejażdżki bryczką, wcześniej wspomniane już rozgrywki sportowe, pokaz udzielania pierwszej pomocy i gaszenia pożaru w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Sokolnik i pyszne ciasto własnego wypieku, którym kusiły Panie z Towarzystwa Aktywnych Kobiet.


Od godz. 15.00 można było również podziwiać Bractwo Rycerskie z Byczyny. W ich wykonaniu mogliśmy obejrzeć pokaz technik walk rycerstwa późnośredniowiecznego, można było wypróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem, porzucać sztyletami do celu, czy też uczestniczyć w grach i zabawach plebejskich.


Na scenie wewnątrz budynku Grupa Biboji ze Szkoły Tanecznej LiLLa Hause w składzie:
Kuba Maruszczyk,
Kacper Urbaniak
Laura Czyż
Kuba Galiński
i instruktor tańca Dawid Wojewoda dała pokaz tańca break dance.



O godz. 20.00 parkiet przed amfiteatrem należał dla tych, którzy chcieli pośpiewać i potańczyć nie biorąc pod uwagę bolących stóp przy zespole WEEKEND, a następnie do tańca grał zespół DOMINO, przy którym tak naprawdę można się bawić do białego rana.


A do tego wszystkiego niebiosa zesłały nam wspaniałą pogodę!!!

Mamy nadzieję, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a my organizatorzy żałujemy, że nie mogliśmy być wszędzie jednocześnie i że tak szybko minęły te dwa dni.

Składamy serdeczne podziękowania:
Druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach za ochronę podczas trwania imprezy,
Zespołowi Folklorystycznemu „Sokolniki”,
dzieciom i młodzieży za występy artystyczne,
Bractwu Rycerskiemu z Byczyny,
sportowcom za przeprowadzenie Turniejów w Piłce Siatkowej Plażowej i w Piłce Nożnej,
Kulisom Powiatu, Łącznikowi, Radiu Ziemi Wieluńskiej oraz Tygodnikowi Powiatowemu za objęcie patronatem medialnym imprezy,
Dominikowi Krawczykowi z Zespołem DOMINO
oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.

Dziękujemy również wszystkim za udział w naszym festynie – bez Was nie byłoby wspaniałej zabawy.

Zapraszamy za rok.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów.
A oto oni:
1. Ośrodek Szkolenia Kierowców – Bożena Kołodziej, Sokolniki
2. Sklep Ogólno – Przemysłowy Urszula Sobczak, Wieruszów
3. Wioletta I Marek Krajewscy, Firma Hydromet, Sokolniki
4. Tartak Witar Tyble
5. Piekarnia Andrzeja Drapiewskiego w Sokolnikach
6. Wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego – Mirosław Urbaś
7. Świerczyńscy – Meble, Ochędzyn Stary
8. Lano Meble Cezary Siwik, Tyble
9. Zakład Handlowo – Usługowy „Cars” Marek Kowalczyk, Sokolniki
10. Usługi pielęgniarskie „Familia”, Sokolniki ul. Parkowa
11. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo – Usługowe „Klimas” Czastary
12. Studio Urody Monika Sewina, Sokolniki ul. Parkowa
13. Jolanta Kubska – sklep odzieżowy, Sokolniki
14. Zakład Usługowo – Handlowy „Olga” mechanika i hydraulika siłowa Ireneusz Nalepa, Sokolniki
15. Firma NIKO Mariusz Stężała, Bagatelka
16. Firma Kateringowa „Eliza” Elżbieta Kawecka, Sokolniki
17. Firma Handlowo – Usługowa „KUSMO” Barbara Gaj, Sokolniki
18. Jolanta Wierzba
19. Apteka św. Mikołaja w Sokolnikach
20. Firma Transportowa Katarzyna Herbeć, Sokolniki
21. Sklep spożywczy Anna Poślad, Sokolniki

Wyniki rozgrywek poniedziałkowych
w Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki.

TURNIEJ NR 4 (kategoria Gimnazjum)
Udział wzięły 3 drużyny:
I miejsce: Pytongi
II miejsce: Krejzole
III miejsce: Hardboys

ZosiaS

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej