Towarzystwo Aktywnych Kobiet powstało w lutym 2010 r. a jego założycielem i koordynatorem jest Pani Anna Kowalczyk.

1) Celem działań Towarzystwa Aktywnych Kobiet jest aktywizacja kobiet wieku średniego z terenu Gminy Sokolniki w różnych sferach życia.
2) Towarzystwo realizuje swoje działanie poprzez:
- prace rękodzielnicze,
- wycieczki krajoznawczo – kulturalne,
- wycieczki piesze i rowerowe,
- programy polepszające formę fizyczną (gimnastyka),
- programy kulturalne (biesiady, przedstawienia),

3) Przynależność do Towarzystwa jest dobrowolna, jedynym warunkiem jest aktywność i chęć działania dla potrzeb własnych i społeczności lokalnej.

4) Miejscem spotkań stałych i okazjonalnych jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach, ul. Parkowa 1.

5) Częstotliwość spotkań – każdy poniedziałek tygodnia godz. 18.00.

Do Towarzystwa Aktywnych Kobiet, jak sama nazwa mówi, należą kobiety aktywne, co przejawia się poprzez uczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach i imprezach organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach, jak również w imprezach wyjazdowych.Wyszywanie kartek haftem matematycznym
Mikołajki 2010 r

Ćwiczymy...„ Zmienność kobiety na przestrzeni wieków” 13 marzec 2011 r.

„Zmienność kobiety na przestrzeni wieków” - taki tytuł nosiła II Biesiada zorganizowana przez Towarzystwo Aktywnych Kobiet w Sokolnikach oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.
Biesiada została zorganizowana z okazji przypadającego w miesiącu marcu Dnia Kobiet, a jej celem było ukazanie przemian zachodzących w kobiecie na przestrzeni wieków, a dotyczących jej ubioru.
Przygotowania do biesiady trwały kilka tygodni, najtrudniejsze było odszukanie na strychach, czy też na dnie szaf odpowiednich strojów oraz dodatków. W wielu przypadkach nie obyło się również bez pomocy krawcowej.
Pokaz mody odebrany został przez publiczność bardzo entuzjastycznie. Zgromadzona na sali młodzież z ogromnym zainteresowaniem, a zarazem zdziwieniem obserwowała relikty przeszłości.
Oprócz pokazu mody można było obejrzeć wystawę pt. „Pozytywne efekty globalnego ocieplenia”. Wystawa ciekawa, kolorowa, przedstawiająca bieliznę jaką nosiły nasze prababcie, babcie oraz bieliznę jaka nosi się we współczesności.
Po pokazie mody był czas na kawę, herbatę, skosztowanie ciasta, które upiekły kobiety z TAK.
Wycieczka do Wrocławia 2011 r.

Występ w Wieruszowskim Domu Kultury 2011 r.
Występ na Festynie w Ostrówku
Malowanie na szkle – wrzesień 2011 r.Życzymy naszym Paniom dalszych sukcesów i tak jak dotychczas zaangażowania w życie społeczne i kulturalne naszej gminy.

Zofia Siwik