Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki od stycznia 2009 r. mieści się w budynku GOKSiT przy ul. Parkowej 1. Obecnie funkcję dyrektora biblioteki pełni Pani Beata Waniek.

Misją biblioteki oprócz zaspokajania potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych wszystkich mieszkańców gminy Sokolniki jest również rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży oraz uczestniczenie w upowszechnianiu wiedzy i kultury na terenie całej gminy.

Zgromadzony księgozbiór biblioteki to prawie 9,5 tys. woluminów. Obejmuje wydawnictwa z zakresu literatury pięknej, polskiej i obcej, literatury popularnonaukowej ze wszystkich dziedzin wiedzy, wydawnictwa dla dzieci i młodzieży oraz regionalia. W zbiorach ważne miejsce zajmują lektury szkolne, a także książki z dużą czcionką, przeznaczone dla osób słabo widzących.

Biblioteka po remoncie


Czytelnicy mają wolny dostęp do zbiorów ustawionych zgodnie z Uniwersalną Klasyfikacją Dziesiętną (UKD). Ułatwia to poszukiwania nieskonkretyzowane, umożliwia czytelnikom bezpośredni kontakt ze zbiorami bibliotecznymi oraz pozwala na dowolny i nieskrępowany wybór materiałów, a także na samodzielne dotarcie do wybranych pozycji.

Karta BPGS Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki udostępnia elektroniczną wypożyczalnię zbiorów bibliotecznych. Każdy czytelnik korzystający z usług Sokolnickiej biblioteki posiada login i hasło do swojego konta bibliotecznego. Dzięki temu, po zalogowaniu czytelnik może z dowolnego komputera posiadającego połączenie z Internetem, przez całą dobę, zamawiać i prolongować książki, sprawdzać liczbę wypożyczeń, terminy zwrotów, naliczone kary za nieterminowe zwroty. Po podaniu przez czytelnika adresu e-mail wszystkie informacje będą docierały bezpośrednio do czytelnika na jego pocztę elektroniczną.

 

Od 2008 roku w bibliotece funkcjonuje Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach. Dzięki temu programowi mieszkańcy mogą skorzystać z 8 komputerów stacjonarnych z dostępem do Internetu.

 

Biblioteka po remoncie Biblioteka po remoncie Biblioteka po remoncie
  Biblioteka po remoncie   Biblioteka po remoncie   Biblioteka po remoncie
Biblioteka po remoncie Biblioteka po remoncie Biblioteka po remoncie
 
 
 
ksiazka na telefon

Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki we współpracy z Urzędem Gminy Sokolniki uruchamiła usługę: „Książka na telefon”.

Z usługi mogą korzystać osoby niepełnosprawne, chore, samotni niezmotoryzowani rodzice małych dzieci oraz starsi mieszkańcy Gminy Sokolniki, czyli wszyscy, którzy lubią czytać, ale z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć osobiście do biblioteki. Wystarczy zadzwonić do BPGS (62 78 45 014) w godzinach jej otwarcia od poniedziałku do piątku, założyć kartę biblioteczną – jeśli takowej Państwo nie posiadacie i zamówić książki. Lektury będą dowożone bezpłatnie raz w miesiącu (w wyznaczonym dniu) do domów czytelników.

Usługa zostaje uruchomiona dzięki przychylności Wójta Gminy Sokolniki p. Sylwestra Skrzypka i Rady Gminy Sokolniki. Tym samym, biorąc pod uwagę niezadowalający stan księgozbioru pozostałego po filiach, względy ekonomiczne i lokalowe, wychodzimy naprzeciw potrzebom czytelniczym wszystkich bez wyjątku mieszkańców.
Zapraszamy do korzystania z oferty.
Beata Waniek
BPGS.

Tel.: 62 78 45 014
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.sokolniki.naszabiblioteka.com

 Katalog Gminnej BibliotekiDokumenty statutowe, sprawozdania z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki znajdziecie Państwo na stronie BIP Urzędu Gminy Sokolniki w dziale: