Ferie w figloraju Warsztaty feryjne odbywały się dniach 17-26 stycznia. Ich głównym celem była integracja dzieci z Gminy Sokolniki, rozwijanie inwencji twórczej, ruchowej, pokonywanie nieśmiałości, przeżywanie radości podczas zabawy, kształtowanie wrażliwości estetycznej, poznanie nowych miejsc z zakresu kultury, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, aktywne spędzanie czasu wolnego.

W warsztatach wzięło udział 20 dzieci. Każdego dnia czekało na nich mnóstwo atrakcji. W dniu rozpoczęcia ferii w figloraju, odwiedził nas policjant Damian Pawlak i przeprowadził pogadankę na temat "Bezpieczne Ferie". Uświadomił dzieciom, jak należy zachowywać się w czasie odpoczynku podczas ferii oraz właściwego spędzania wolnego czasu.

Ferie w Figloraju

Drugi dzień spędzaliśmy pod hasłem " zimowe zabawy". Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, lepiły bałwana oraz wykonały pracę plastyczną pt" Bałwankowa przygoda".

Ferie w Figolarju

Następnego dnia odwiedziła nas Pani Elżbieta Wójciak i poprowadziła warsztaty pt " Zakładka do książki". Pokazała dzieciom jak można wykonać piękne zakładki do książek. Część z nich została przekazana do biblioteki szkolnej w Starym Ochędzynie.

003

W piątek tuż po przybyciu dzieci, udaliśmy się na skraj lasu pod kapliczkę, by upamiętnić potyczkę oddziału Franciszka Parczewskiego z odziałem rosyjskim majora Siemianowa w 1863roku.Złożyliśmy wspólnie kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Ferie w Figloraju Ferie w Figloraju Ferie w Figloraju

 Po powrocie dzieci wykonywały upominki dla swoich ukochanych dziadków z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zrobiły przepiękne wachlarze ozdobione kwiatami oraz kubki z podobizną dziadka. Uczestniczyły też w zabawie "kalambury". Miały też możliwośc nauczycieć się robienia kwiatów z balonów.

Ferie w figloraju Ferie w figloraju

Kolejny tydzień dzieci rozpoczęły przygodą z językiem angielskim. Uczestniczyły w warsztatach pdt " Angelski na wesoło". Srawiło im to wiele radości. Dzień zakończyły grami stolikowymi. We wtorek nasi milusińscy wraz z opiekunami udali się do kina Słońce na flm pdt " Vaiana, Skarb oceanu". Zrobił on ogromne wrażenie na dzieciam i wywołał wiele radości. Po powrocie dzieci relaksowały się podczas zabawy w sali Figloraj. Następnego dnia uczestncy wykonali wspaniałe maski karnawałowe. Miały być one uzupenieniem stroju na bal przebierańców. Dzieci wykazały się ogromna kreatywnościa i pomysłami.

Ferie w Figloraju Ferie w Figloraju

Na zakończenie ferii dzieci udały się do GOKSiT Sokolniki na bal przebierańców. Był to upragniony dzień przez wszystkich. Uczestnicy wraz z dziećmi z Sokolnik cieszylli się wspólnie wspaniałą zabawą, tańcami oraz poczęstunkiem.