Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Wakacje 2017      Od lat w Gminie Sokolniki w pierwszej połowie lipca organizowane są zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku. Program dwutygodniowych, letnich warsztatów przygotowany został przez pracowników GOKSiT, BPGS, świetlicy gminnej i był współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.

 Od lat w Gminie Sokolniki w pierwszej połowie lipca organizowane są zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku. Program dwutygodniowych, letnich warsztatów przygotowany został przez pracowników GOKSiT, BPGS, świetlicy gminnej i był współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych. Warsztaty odbywały się równolegle w dwóch obiektach: Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach oraz w jego filii Figloraj w Ochędzynie. Wśród proponowanych zajęć największą popularnością cieszyły się wszelkie zabawy ruchowe, jak choćby zabawy taneczne i rozgrywki sportowe, w których prym wiodły turnieje siatkówki plażowej. Niemałe powodzenie zdobyły także gry planszowe, które potrafiły wciągnąć graczy w rywalizację na długie godziny. Swoich zwolenników miały również wycieczki na pobliskie łąki w poszukiwaniu mieszkańców tych zróżnicowanych roślinnie terenów. Nie zabrakło oczywiście warsztatów plastycznych i spotkań z policjantami, którzy przypominali najmłodszym mieszkańcom gminy o bezpieczeństwie w czasie wakacyjnej swobody.
Punktem kulminacyjnym zajęć była wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Blisko setka uczestników zwiedzanie rozpoczęła od wizyty w Planetarium i seansu filmu 3D pt.: „Halo Ziemia”, który swoim przesłaniem i efektami zachwycił zarówno małych jak i trochę większych. Po pokazie filmowym wszystkich miłośników eksperymentów „pochłonęło” na kilka godzin Centrum Nauki Kopernik.
Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie i pomoc: wójtowi Gminy Sokolniki panu Sylwestrowi Skrzypkowi, Gminnej Komisji Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych, opiekunom i przede wszystkim uczestnikom letnich warsztatów za wspaniałą atmosferę pełną dobrego humoru i pozytywnej energii.

Organizatorzy