Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
50 lecie Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50-cio lecie pożycia małżeńskiego. A właśnie taka rocznica – złote gody obchodzone były w dniu 28 czerwca 2018 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

Ten piękny wyjątkowy jubileusz obchodziło 19 par, które zawarły małżeństwa w 1967 i 1968 roku. Wójt Gminy Sylwester Skrzypek zwracając się do dostojnych gości serdecznie pogratulował Im wspaniałego stażu małżeńskiego, złożył wyrazy szacunku za długoletnie pożycie oraz wspólne spędzenie tak wielu lat, a także życzył wszystkim parom zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz życzliwości i miłości od najbliższych na wiele następnych lat.
Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed 50–ciu laty rodziny doceniony został również przez władze państwowe, dowodem czego są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej specjalne odznaczenia - medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.
Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy – Rafała Prukopa, Starosty Wieruszowskiego – Andrzeja Szymanka, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Aurelii Olek oraz Zastępcy Kierownika USC- Katarzyny Krzyżanowskiej. Z tej tak miłej okazji nasi włodarze złożyli jubilatom najserdeczniejsze gratulacje za chlubne przeżycie tak długiej, wspólnej drogi życia. Wyrazili także słowa uznania, za tak duży wkład pracy i uczuć w dobre wychowanie dzieci, słowa wdzięczności za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy i radości.

Po uroczystym wręczeniu odznaczeń, pamiątkowych dyplomów, kwiatów i upominków był czas na wspólne zdjęcia oraz toast za zdrowie i pomyślność zacnych gości, wzniesiony symboliczną lampką szampana przez Wójta Gminy Sylwestra Skrzypka. W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli ich najbliżsi. Dodatkowo klimat tej uroczystości uświetnił występ pań z Towarzystwa Aktywnych Kobiet działającego przy GOKSiT w Sokolnikach. Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni na obiad, przy którym rozmawiano o życiu, a Jubilaci powracając na chwilę wspomnieniami do przysięgi małżeńskiej i wspólnie przeżytych lat, nie kryli prawdziwych emocji, wzruszeń i radości.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu, szczęściu i miłości.