Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
OSP Dzień 1 lipca br. był uroczystym dniem dla mieszkańców naszej Gminy. Jubileusz 50-lecia działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Tyblach. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Sokolnikach.

Następnie poczty sztandarowe, delegacje, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gminy udali się na miejsce zbiórki przy Tartaku Tyble, skąd odbył się uroczysty, jubileuszowy przemarsz. Korowód przemieścił się na plac przy Zespole Szkół w Tyblach, gdzie kontynuowano ceremonię. Po przywitaniu gości Druh Krystian Gasztych przedstawił rys historyczny powstania i działalności jednostki OSP Tyble.
Kolejnym punktem uroczystości było odznaczenie sztandaru Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa, nadanym przez Prezesa Zarządu Głównego- Waldemara Pawlaka. Poczet sztandarowy zaprezentował nadane odznaczenia przed frontem pododdziałów. Wyróżniony został również Druh Andrzej Heto, który otrzymał tytuł „Zasłużonego działacza ZOSP RP Powiatu Wieruszowskiego”.
Najbardziej zasłużeni druhowie zostali odznaczeni medalami, odznaką „Strażak Wzorowy” oraz odznaką „za wysługę lat”.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy Sokolniki Sylwester Skrzypek, który podziękował za dotychczasową współpracę z jednostką, zaangażowanie w ratowanie mienia oraz niesienie pomocy na rzecz społeczeństwa naszej Gminy. Dowodem wdzięczności było przekazanie jednostce OSP Tyble trzech mundurów koszarowych oraz nowej drabiny na doposażenie do samochodu strażackiego. Nagrodę w postaci dwóch węży strażackich wręczył Starosta Powiatu Wieruszowskiego- Andrzej Szymanek, który gratulował strażakom Jubileuszu 50-lecia. W tym punkcie obchodów głos zabrali także zaproszeni goście, którzy podarowali jednostce OSP Tyble liczne pamiątki.
Prezes jednostki w Tyblach podziękował sponsorom oraz zaproszonym gościom za życzenia oraz otrzymane prezenty, przekazując na ich ręce statuetki.
Całą uroczystość zwieńczyła defilada i przemarsz pododdziałów.