Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
 Podsumowanie projektu „Obrazem i dźwiękiem – nietypowy przewodnik po gminie Sokolniki”.  W piątkowe popołudnie w sali GOKSiT w Sokolnikach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Obrazem i dźwiękiem - nietypowy przewodnik po gminie Sokolniki." Projekt realizowany przez GOKSiT w Sokolnikach, dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury". W projekcie wzięło udział 15 osób od 7 do 15 lat.

Podczas zajęć dzieci uczyły się robić zdjęcia, przeprowadzać wywiady, przygotowywać sondy uliczne oraz tworzyć własne wypowiedzi. Tematem przewodnim tych działań było zebranie materiałów na temat piękna krajobrazu gminy Sokolniki, jej różnorodności, zabytków oraz miejsc przyjaznych dzieciom.
Podczas uroczystości uczestnicy projektu zaprezentowali zdjęcia zrobione podczas warsztatów fotograficznych. Oprócz zdjęć mogliśmy również odsłuchać relacji dźwiękowej powstałej z nagrań z mieszkańcami naszej gminy. Mieszkańcy odpowiadali m.in. na na następujące pytania: "Za co Pani/Pan lubi gminę Sokolniki", "Gdzie Pani/Pan lubi najchętniej spędzać czas w naszej gminie". Uroczystość uświetnił występ Zespołu Folklorystycznego "Sokolniki".
Pragnę podziękować:
- Łódzkiemu Domu Kultury za wsparcie finansowe i merytoryczne projektu,
- Urzędowi Gminy Sokolniki za pomoc w realizacji projektu,
- Pani Magdalenie Jaroch za prowadzenie warsztatów dziennikarskich oraz fotograficznych,
- Zespołowi Folklorystycznemu "Sokolniki" za uświetnienie uroczystości swoim występem,
- wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie na podsumowanie projektu (Pani Malwinie Paroń, która reprezentowała Łódzki Dom Kultury, radnym oraz mieszkańcom naszej gminy).
W sposób szczególny dziękuję uczestnikom projektu za ogromne zaangażowanie, za wielogodzinną pracę związaną z realizacją projektu. Dzięki Wam powstał ten niezwykle ciekawy i nietypowy przewodnik po gminie Sokolniki.
Wystawę zdjęć można oglądać w GOKSiT w Sokolnikach do końca października.