Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Koncert z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości W niedzielę 4 XI 2018 r., w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbył się koncert pt. „Śpiewamy dla Niepodległej” . Uroczystość słowno - muzyczna została przygotowana przez GOKSiT w Sokolnikach, współfinansowana przez Gminę Sokolniki.

Patriotyczny charakter występu podkreślał nie tylko wystrój i oprawa muzyczna ale także przypinki z motywem patriotycznym, przygotowane specjalnie na okazję obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Swoim talentem po raz kolejny spotkanie uświetnili wokaliści z GOKSiT w Sokolnikach, Zespół Folklorystyczny „Sokolniki” oraz Towarzystwo Aktywnych Kobiet.
Na koncercie gościliśmy również rodzinę Państwa Jaciuków, która zaprezentowała się w strojach z okresu Powstania Styczniowego, syn Przemek wykonał utwór z tego okresu „Pieśń Konfederatów Barskich”, a Pan Tomasz opowiedział zgromadzonym historię Powstania Styczniowego.
Licznie przybyli na koncert słuchacze chętnie przyłączali się do śpiewu dobrze znanych utworów.
Koncert okazał się wspaniałą formą uczczenia 100 - tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Składam serdeczne podziękowania:
- wszystkim wykonawcom,
- Rodzinie Państwa Jaciuków za uświetnienie uroczystości,
- Panu Przemysławowi Buckiemu za udostępnienie rekwizytów na dekorację sceny,
- Panu Jakubowi Mączka oraz Szymonowi Świerczyńskiemu za obsługę sprzętu muzycznego.
W sposób szczególny dziękuję wszystkim za przybycie na koncert. Państwa udział w uroczystości był potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę.

Zofia Siwik – Dyrektor GOKSiT w Sokolnikach