Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
 Powiatowe Obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Sokolnikach Powiatowe obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się mszą święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Mikołaja w Sokolnikach. Następnie wszyscy obecni przemieścili się pod obelisk ku czci Józefa Piłsudskiego, znajdujący się przy budynku Urzędu Gminy w Sokolnikach, aby uroczyście odśpiewać hymn narodowy.

 Po wystąpieniu okolicznościowym starosty wieruszowskiego oraz złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem przez delegacje, zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się do budynku GOKSiT w Sokolnikach. Zapalono również znicze pod Dębem Niepodległości, znajdującym się przy Zespole Szkół w Sokolnikach. Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów z ZS Sokolniki, Pan Jan Juszczak-Honorowy Obywatel Gminy Sokolniki, wygłosił przemówienie upamiętniające Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Po oficjalnej części uroczystości Wójt Sylwester Skrzypek wręczył nagrody dla laureatów w konkursie historyczno - literackim związanym tematycznie z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Na zakończenie obchodów Dyrektor GOKSiT w Sokolnikach- Zofia Siwik podsumowała projekt realizowany na terenie naszej Gminy pn. „100 lat Niepodległości słowami mieszkańców gminy Sokolniki”. Dziękujemy Państwu za obecność.