Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Nieszpory dla Niepodległej w Starym Ochędzynie Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Ochędzynie wspólnie z Orkiestrą Dętą z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w sobotnie popołudnie zaprezentowali przedstawienie – „Nieszpory dla Niepodległej”.

Rozpoczynając obchody uroczyście wprowadzono flagę Rzeczpospolitej przekazaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudę. Pod biało-czerwonym sztandarem zgromadzili się uczniowie, strażacy z pocztem sztandarowym i licznie przybyli mieszkańcy, którzy otrzymali wykonane przez uczniów biało-czerwone chorągiewki. Przesłanie, które przekazali uczniowie i sposób interpretacji wierszy, wywołało wśród uczestników uroczystości chwilę zadumy i refleksji. Nie zabrakło pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów i orkiestry. Dopełnieniem obchodów było przejście wszystkich zebranych na cmentarz parafialny gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na mogile żołnierzy, którzy zginęli we wrześniu 1939 roku. W ten symboliczny sposób oddano hołd wszystkim, którzy na przestrzeni dziejów walczyli o wolną Polskę.