Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych  w Sokolnikach Po raz X w Sokolnikach odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. W tym roku wprowadzono kilka zmian dotyczących lokalizacji i czasu trwania tej uroczystości.

Przegląd odbył się w sali GOKSiT w Sokolnikach, a nie tak jak bywało w poprzednich edycjach w kościele parafialnym i trwał dwa dni. W pierwszym dniu zaprezentowały się chóry oraz schole, drugi dzień był przeznaczony na zaprezentowanie się zespołów śpiewaczych. Organizatorem przeglądu od 10 lat jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie oraz Gminy Sokolniki.

Lista grup, które zaprezentowały się podczas pierwszego dnia:

Schola DO NIEBA z Cieszęcina
Chór „Melodia” z Wielunia.
Chór z Dzietrzkowic
Schola „Anioły Andrzeja” ze Złoczewa
Chór Gminny „Biała Góra” z Węglewic
Schola MAGNIFICAT z Wojkowa
Chór Uniwersytetu III Wieku z Wieruszowa.
Zespół Libero z Wyszanowa
Drugiego dnia wystąpił:
Zespół Śpiewaczy „Czeremcha” z Rudy
Zespół Ludowy „Dworzanki” z Mokrska
Zespół Pieśni Ludowej z Chorzyny
Zespół Pieśni Ludowej z Dębiny
Zespół Śpiewaczy Biała
Ludowy Zespół Śpiewaczy „Jezioranki” z Jeziorska
Zespół Śpiewaczy „Naramianki” z Naramic
Zespół Folklorystyczny „Doruchowianie” z Doruchowa
"Grupa Śpiewacza Raduczanie przy akompaniamencie Kapeli Osjakowianie
Zespół Folklorystyczny „Sokolniki”
Solista z zespołu „Doruchowianie”

Na zakończenie przeglądu Andrzej Szymanek - Starosta Wieruszowski oraz Stefan Pietras – Wicestarosta Wieruszowski wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Podczas poczęstunku, na który zaproszeni byli wszyscy obecni na sali, był czas na rozmowy oraz ocenę X edycji przeglądu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nowa forma organizacji jest korzystniejsza zarówno dla uczestników, jak i dla organizatorów. 

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania za współpracę:
- Starostwu Powiatowemu w Wieruszowie,
- Gminie Sokolniki,
- Jakubowi Mączka oraz Szymonowi Świerczyńskiemu,
- lokalnym sponsorom – Andrzejowi Drapiewskiemu - właścicielowi piekarni w Sokolnikach oraz Firmie Kateringowej „LINDA” Eweliny Wójciak – Ścigała,
- mediom, za objęcie patronatem medialnym imprezy ( "Ilustrowany Tygodnik Powiatowy", "Łącznik", "Radio Ziemi Wieluńskiej" ).
Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich zespołów, które odpowiedziały na nasze zaproszenie.
Przez 10 lat odwiedziło nas 41 różnych grup muzycznych z powiatu wieruszowskiego, wieluńskiego, kępińskiego, sieradzkiego i ostrzeszowskiego.

Dziękujemy za stale rosnące zainteresowanie przeglądem oraz gratulujemy wysokiego poziomu prezentacji, który wynika z konsekwentnej pracy dyrygentów, opiekunów muzycznych, nad techniką emisji głosu, doborem repertuaru, intonacją i wyrazistością.
Pozdrawiam i do zobaczenia podczas kolejnych tak wspaniałych uroczystości.

Zofia Siwik