Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
WOSP Po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha".

Zebrane 13 stycznia środki dają już kwotę powyżej miliarda złotych, które wspierają polską medycynę.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wielkie dzieło, które napędzane jest przez dobro i chęć niesienia pomocy. Niesienia pomocy Wszystkim!
Nie wyobrażamy sobie stycznia bez tego najpiękniejszego dnia w środku zimy, kiedy budzimy nasze serca.
Bo tak naprawdę każdy finał to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale przede wszystkim dzień w którym się jednoczymy, w którym wygrywa szacunek, tolerancja, miłość i przyjaźń.
W tym dniu widać ile dobra jest w nas i jak bardzo chcemy pomagać.

Nie mogło zabraknąć również naszego, sokolnickiego sztabu, w którym pracowało ponad 30 wolontariuszy.
Podczas kwesty ulicznej, koncertów, licytacji i sprzedaży zdołano zebrać rekordową sumę 27 618,35 zł, która jest wyższa od ubiegłorocznej o 4 635,98 zł. 27 tyś na 27. Finał - pięknie nam poszło!!!
Zbiórki pieniędzy rozpoczęliśmy o 7:30 przed kościołami, a od 15:00 graliśmy już od początku do końca przy pełnej sali w GOKSiT w Sokolnikach.
Na scenie wystąpili:
- przedszkolaki z przedszkola w Sokolnikach,
- grupa taneczna MADAR,
- wokaliści ze studia piosenki GOKSiT w Sokolnikach (Sandra Polowy, Natalia Żurek, Oliwia Sanca, Weronika Ligęza, Julia Mączka, Adam Moras, Martyna Wierzba, )
- akordeoniści Andrzej i Mateusz Pośladowie.
- Zespół MAGIC
Przerwy pomiędzy występami urozmaicane były licytacjami gadżetów WOŚP, które co roku cieszą się ogromnym powodzeniem (koszulki, kalendarze, saszetki, breloczki, budzik) oraz sprzedażą przedmiotów i usług, które zostały przekazane przez ofiarodawców prywatnych i instytucje.
Najdrożej sprzedane zostało łóżko firmy LANO Meble.
Licytację prowadzili: Pani Beata Waniek (Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki), Pan Marcin Okoń z synem Adamem oraz Maciej Kadłubek.
Ilość przedmiotów była bardzo duża i z pewnością wpłynęła na tak fantastyczny wynik finansowy akcji.
Nie zabrakło pysznych ciast o które postarali się wolontariusze oraz mieszkańcy naszej gminy,
Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że 27 Finał WOŚP okazał się sukcesem organizacyjnym i finansowym.
Dziękuję:
- wolontariuszom zaangażowanym w sokolnickim sztabie WOŚP oraz wolontariuszkom pracującym podczas Dnia Dawcy Szpiku za ogromny wkład pracy,
- wszystkim wykonawcom programu artystycznego,
- licytatorom,
- sponsorom,
- Bogusławie Nowak, Justynie Gatkowskiej, Bartoszowi Górka, Jakubowi Mączka za szczególne zaangażowanie,
- Zespołowi MAGIC za nagłośnienie naszego finału,
- licznie przybyłym uczestnikom imprezy kulturalnej, którzy nie szczędzili grosza aby wesprzeć finansowo tegoroczną akcję.
W tym dniu byliśmy również po raz 3 organizatorami Dnia Dawcy Szpiku, podczas którego zarejestrowaliśmy 24 potencjalnych dawców szpiku.
Serdecznie dziękujemy za to, że dajecie szansę na życie !

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY życząc sobie i wszystkim zwolennikom WOŚP, aby Orkiestra grała do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Aby tragiczne wydarzenia z zakończenia 27. Finału nie ugięły organizatorów tej akcji. Niech ta Orkiestra gra nadal ze wspaniałym Dyrygentem na czele – dla dobra nas WSZYSTKICH.
Bo dla większości nas nie istnieje świat bez WOŚP.
Z pozdrowieniami - Zofia Siwik wraz z wolontariuszami sztabu GOKSiT w Sokolnikach.