Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
ferie II dzień dodatkowych zajęć przygotowanych dla dzieci z gminy Sokolniki upłynął pod hasłem "Muzycznie w Figloraju". Oprócz fantastycznej zabawy w sali zabaw na dzieci czekały warsztaty muzyczne przygotowane przez zespół instrumentalny, który od ponad roku działa w Ochędzynie.

Zespół kontynuuje tradycje dawnej orkiestry dętej, która funkcjonowała w Ochędzynie w XX wieku. Ówczesna orkiestra liczyła około 40 muzyków. Obecny zespół gra na rożnych uroczystościach kościelnych, strażackich, patriotycznych. Podczas zajęć muzycznych Pani Renata Samulska w niezwykle barwny sposób zapoznała dzieci z historią orkiestr, techniką gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, ich budową i brzmieniu. Nawiązując do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zespół zaprezentował między innymi utwory patriotyczne i marszowe. Nie zabrakło również zagadek muzycznych dla dzieci i próby gry na prezentowanych instrumentach. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom zespołu za fantastyczne warsztaty. Mamy nadzieję, że warsztaty "zasiały" wśród uczestników pasję do gry na instrumentach dętych bo zespół bardzo chętnie przyjmie w swoje szeregi nowych członków.