Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
ferie Nadal trwają ferie. We wtorkowe przedpołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbyły się warsztaty zorganizowane przez GOPS, Bibliotekę oraz GOKSiT pod hasłem „ Chodzi o rodzinę , chodzi o czytanie”.

Zajęcia rozpoczęła Pani Zofia Siwik – dyrektor GOKSiT , która powitała dzieci a także zaprosiła na zbliżający się bal i przypomniała by nie zapomnieć o dobrym humorze.
Były zajęcia wprowadzające, min. zagadki, rozsypanka literowa, które prowadziła Asystent Rodziny Pani Emilia Rebelka.
Dzieci dowiedziały się jak definiuje się pojęcie rodziny,jakie funkcje pełni rodzina, toczyła się żywa dyskusja o tym, czym dla wielu jest rodzina, tą cześć spotkania prowadziła kierownik GOPS Pani Ewa Szandała.
Następnie Pani Beata Waniek- dyrektor Biblioteki w Sokolnikach w sposób niezwykle ciekawy przeczytała opowiadanie z książki Pawła Beręsewicza „ Ciumkowe historie” oraz zachęciła dzieci do czytania choćby wielokrotnie „ Franklina”, „ Charliego i fabryki czekolady”, „ Ani z zielonego wzgórza” po to, by ciągle uświadamiać sobie , że miłość, której doświadczamy w rodzinie jest bezcenna.
Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie, w grupach zostały wykonane plakaty o mocnych i słabych stronach współczesnych rodzin.
Wtorkowe zajęcia łączyły w sobie edukację z zabawą , wszyscy już wiemy, że rodzina jest na pierwszym miejscu.