Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
dietetyk ABC świadomego seniora, to projekt socjalny realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach, w ramach którego mieszkańcy gminy Sokolniki- seniorzy spotykają się w GOKSiT w Sokolnikach .

 13 marca 2019 r roku seniorzy mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu prowadzonym przez panią dietetyk Ewelinę Sokołowską – Opelt. W trakcie prelekcji dietetyczka przypomniała zgromadzonym, że zdrowe odżywianie to nie tylko liczenie kalorii i odchudzanie. Zostały omówione zasady odżywiania w chorobach układu krążenia, nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy typu II oraz hiperlipidemii.
Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna przyczyniają się do lepszej jakości życia i zapobiegają wielu chorobom. Zebranym została zaprezentowana i omówiona piramida żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta była bogata we wszystkie składniki odżywcze. Podczas spotkania Seniorzy otrzymali materiały informacyjne oraz mieli możliwość wykonania analizy składu masy ciała, dzięki której uzyskuje się informacje dotyczące zawartości tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej, masy kostnej, wody, a także poznać można wiek metaboliczny organizmu.
W spotkaniu udział wzięła również kierownik GOPS w Sokolnikach Ewa Szandała- koordynator projektu oraz pracownik socjalny Mariola Jaroch – Cygan. Pani Ewa Szandała podziękowała dietetyczce za bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu spotkania , które jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony seniorów i przebiegało na wesoło.