Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
konkurs straz W dniu 15 marca 2019 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokolnikach na podstawie regulaminu OTWP przeprowadził Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.

 Eliminacje przeprowadzono w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach w kategorii szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych.
Turniejowi Przewodniczył Komendant Gminny dh Andrzej Białek w Komisji zasiedli: dh Mariusz Figiel – Sekretarz, dh Grzegorz Misiek – członek , dh Stanisław Lasota – członek, dh Mirosław Pindor – członek.
W konkursie udział brało 37 uczniów. Po dokonaniu oceny prac pisemnych do finału i dalszych eliminacji na szczeblu Powiatowym, który zostanie przeprowadzony w Gminie Bolesławiec w dniu 15 marca 2019 r. zakwalifikowano:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)
1. Milena Cegiełka – OSP Ochędzyn ( 17 pkt.)
2. Marcin Pieprzyk – OSP Walichnowy ( 16,5 pkt.)
3. Hania Kałuża – OSP Ochędzyn ( 14,5 pkt.)
4. Magdalena Koclejda – OSP Ochędzyn ( 11 pkt.)
II grupa wiekowa (gimnazja)
1. Anna Białek – OSP Walichnowy (28,25 pkt.)
2. Marcel Małecki – OSP Ochędzyn ( 25,50 pkt.)
3. Nikola Samulska – OSP Pichlice ( 23,25 pkt.)
4. Witold Rosiński – OSP Pichlice (23 pkt.)
III grupa wiekowa (ponadgimnazjalna)
1. Przemysław Pietraszewski – OSP Ochędzyn ( 24 pkt.)
2. Kacper Mołas – OSP Ochędzyn (10,5 pkt.)

Wszystkim uczestnikom turnieju Sekretarz Gminy Sokolniki Pani Lidia Beljulji wręczyła pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju, natomiast zwycięscy poszczególnych grup wiekowych otrzymali puchary o tematyce strażackiej. Komendant Gminy dh Andrzej Białek podziękował uczniom za udział i wiedzę a strażakom za przygotowanie i przeprowadzenie Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu szkolnym i gminnym.

Pani Sekretarz podziękowała także uczniom za udział w Turnieju i pogratulowała osiągniętych wyników. Podziękowania otrzymali również nauczyciele którzy przygotowywali uczniów do Turnieju : Barbara Chącia ZS w Pichlicach, Marietta Wójciak ZS w Ochędzynie, Aneta Chałupczyńska ZS w Walichnowach, oraz Anna Hojnacka Dyrektor ZS w Sokolnikach .