Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w gminie Sokolniki Po raz kolejny gmina Sokolniki wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Polska na niebiesko” Fundacji JiM, która organizowana jest co roku 2 kwietnia w dniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

To święto ma zwiększyć wiedzę społeczeństwa odnośnie dzieci dotkniętych autyzmem. Chodzi o polepszenie ich warunków życia, opieki medycznej i zwiększenie tolerancji wobec osób cierpiących na autyzm.
Organizatorem akcji był GOKSiT w Sokolnikach przy współpracy Zespołu Szkól w Tyblach oraz Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki.
W godzinach dopołudniowych w GOKSiT w Sokolnikach zorganizowano warsztaty plastyczno - sensoryczne w których udział wzięły przedszkolaki z Przedszkola w Sokolnikach oraz uczniowie Zespołu Szkól w Tyblach. Warsztaty poprowadziła Dyrektor Zespołu Szkół w Tyblach – Marta Mieszała oraz pracownik tej placówki Marzanna Witczak.
Zabawy plastyczno – sensoryczne są niezwykle ważne dla dzieci, zarówno dla rozwoju ich wyobraźni jak i budowania integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych dostarczanych przez receptory.
Każde z dzieci skorzystało z kącika „malowanie twarzy”, które obsługiwała Katarzyna Kasztan.
Bajkę o autyzmie przeczytała uczestnikom spotkania Dyrektor BPG Sokolniki – Beata Waniek.
Było radośnie, kolorowo, a nad wszystkimi kolorami królował w tym dniu oczywiście kolor niebieski.
Przespacerowaliśmy również ulicami Sokolnik z transparentami oraz niebieskimi balonami.
Po godz.15:00 odbyły się kolejne warsztaty sensoryczne dla grupy WiemyWięcej, które poprowadziła Marta Mieszała.
Dorośli wzięli udział w popołudniowym wykładzie pt. „Zaburzenia przetwarzania sensorycznego u osób ze spektrum autyzmu”, który otwiera cykl spotkań informacyjnych w Gminie Sokolniki dotyczących podnoszenia świadomości na tematy związane z niepełnosprawnością.
Wykład poprowadziła również Marta Mieszała – Dyrektor Zespołu Szkól w Tyblach.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w akcji „Polska na niebiesko”. Szczególne podziękowania kieruję do Dyrektora Zespołu Szkół w Tyblach za ogromne zaangażowanie w akcję.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkich za rok na wspólne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.
Zapraszamy także do obejrzenia relacji fotograficznej.