Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
dzien rodziny „Dzień Rodziny” w gminie Sokolniki za nami. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we współpracy i przy pomocy Urzędu Gminy w Sokolnikach oraz GOKSiT i Biblioteki zorganizował w dniu 9 maja 2019 spotkanie pełne atrakcji dla dzieci oraz zabaw o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym.

Kierownik GOPS w Sokolnikach Ewa Szandała omówiła ważne znaczenie rodziny jako związku wzajemnego uczucia, współdziałania i wzajemnej odpowiedzialności. Kierownik podkreślała ważną rolę najmłodszych w każdej rodzinie. Celem spotkania było wzmocnienie prawidłowych umiejętności opiekuńczo-wychowawczych, umiejętności organizowania czasu wolnego , kształtowanie norm i wartości rodzinnych wśród najmłodszych. Do zabawy dołączyły przedszkolaki z Sokolnik, którzy stanowili silną grupę zawodników zwłaszcza w konkurencji przeciągania liny. Impreza przebiegała w radosnej i pełnej uśmiechu atmosferze mimo niesprzyjającej pogody. Asystent rodziny Pani Emilia Rebelka oraz Animatorka pani Agnieszka zadbały o gry i zabawy, w których straciliśmy dużo energii. Był pociąg, wyginanie ciała, przeciąganie liny, balony i cieszące się dużą popularnością i zainteresowaniem dzieci tatuaże oraz zabawy edukacyjne „ dom marzeń” i „ pajęczynka” , czytanie bajki o rodzinie przez Panią Roksanę z biblioteki. Co istotne każde dziecko biorące udział w spotkaniu otrzymało słodki upominek i balony z ciekawym przesłaniem na przyszłość. Nie zabrakło także materiałów o treści profilaktycznej , pokazaliśmy jak świetnie można bawić się bez udziału alkoholu. Wydarzenie zostało sfinansowane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokolnikach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie i dobry humor.