Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Spotkanie w rakach cyklu „ABC świadomego Seniora” z fizjoterapeutą W dniu 15.05.2019 r. w siedzibie GOKSiT w Sokolnikach w ramach projektu socjalnego GOPS „ ABC świadomego Seniora” odbyło się kolejne ciekawe spotkanie , tym razem z fizjoterapeutą. Seniorzy wysłuchali prelekcji na temat aktywności fizycznej osób starszych oraz porad dotyczących poprawy zdrowia.

Seniorzy jak zwykle przybyli na nasze środowe spotkanie w dobrym humorze. Wszyscy chcieli dowiedzieć się jakie ćwiczenia mogą wykonywać sami w domu w celu poprawy swojego samopoczucia.
Na początku wysłuchaliśmy prelekcji na temat aktywności fizycznej osób starszych wygłoszonej przez panią mgr Agnieszkę Ciećka z Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie. Podczas tej części spotkania seniorzy zadawali wiele pytań i byli bardzo dociekliwi. Pani Agnieszka pokazała jak rozruszać zastane kości , opowiedziała o ćwiczeniach przeciwzakrzepowych do wykonywania w domu . Seniorzy dowiedzieli się również jakie zasady obowiązują przy korzystaniu z rehabilitacji w PCM w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pracownik socjalny GOPS pani Mariola Jaroch – Cygan rozdała Seniorom magazyn „ Nasz Szpital” przekazany przez PCM oraz niezbędne dokumenty dla uczestników.
Seniorzy stwierdzili, że ćwiczenia są im bardzo potrzebne bo "ruch to zdrowie".
W spotkaniu udział wzięła również Ewa Szandała kierownik GOPS, która serdecznie podziękowała fizjoterapeutce za bezinteresowną pomoc oraz naszym Seniorom za tak wartościowe spotkanie pełne edukacji i integracji.