Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Spotkanie dla dzieci dot. bezpieczeństwa w sieci i cyberprzestępczości GOKSiT w Sokolnikach 14 maja br., wziął udział w konkursie Cyfrowa Majówka realizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Konkurs poświęcony Internetowi, programowaniu, jakości życia, bezpieczeństwu w sieci.

W ramach konkursu zorganizowaliśmy spotkanie dla dzieci pn. „Świadomi Bezpieczni”. Na spotkanie zaprosiliśmy sierż.sztab. Piotra Płachtę z wieruszowskiej policji, który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w sieci i cyberprzestępczości.
Uważamy, że pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
Po spotkaniu dzieci długo rozmawiały na temat informacji, które przekazał im pan policjant. Stworzyły również plakaty dotyczące wad i zalet korzystania z Internetu.