Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Sąsiedzkie spotkanie Seniorów z Sokolnik Z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada w dniu 24 maja br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokolnikach we współpracy z leśniczym Nadleśnictwa Przedborów – Leśnictwo Koziołek zorganizował spotkanie profilaktyczno- integracyjne „ Sąsiedzkie potyczki” dla mieszkańców gminy Sokolniki.

W spotkaniu udział wzięła ok 50- o osobowa grupa sąsiadów. Oprócz słodkiego poczęstunku był spacer po lesie pod przewodnictwem Leśniczego, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o życiu w lesie i codziennej pracy osób zaangażowanych w jego rozwój. Nie zabrakło ogniska i pieczenia kiełbasek oraz muzyki. Przeprowadzono profilaktyczne zagadki, gdyż zadanie sfinansowano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Sokolniki oraz rozdano profilaktyczne zakładki do książki . Również w związku z nadchodzącym w dniu 26 maja Dniem Matki biorąca w spotkaniu udział lokalna poetka Pani Janina Owczarek przeczytała wzruszające wiersze okazjonalne.
W spotkaniu brali udział kierownik GOPS Ewa Szandała, która życzyła Seniorom dobrych relacji sąsiedzkich cytując „ jak dobrze mieć sąsiada”.Tutejsza kierownik GOPS złożyła także Panu Mariuszowi Kania w imieniu wójta gminy Sokolniki oraz swoim serdeczne podziękowania za umożliwienie integracji na terenie leśniczówki „ Koziołek” . Sprawną obsługą wydarzenia zajęli się pracownicy Ośrodka pani Marzena Świerczewska – Podedworna , Maria Mikołajczyk oraz Emilia Rebelka.
Seniorzy bawili się znakomicie.
Korzystając z pięknej wiosennej majowej pogody uczestnicy spotkania świetnie się integrowali zacieśniając sąsiedzką więź społeczną.