Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Sokolnikach 28 maja br. w sali GOKSiT w Sokolnikach odbył się Kongres Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu wieruszowskiego oraz wieluńskiego.

Organizatorem Kongresu była Gmina Sokolniki, GOKSiT w Sokolnikach oraz KGW w Sokolnikach.
Propozycja organizacji Kongresu spotkała się z bardzo dobrą reakcją ze strony Kół Gospodyń Wiejskich. W wydarzeniu udział wzięło 150 pań reprezentujących 34 koła.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się Kierownik Urzędu Skarbowego w Wieruszowie – Izabela Kuciapa, Kierownik ARiMR w Wieruszowie – Wiesława Lewik z pełnomocnikiem Danielem Grzesiakiem, kierownik ARiMR w Wieluniu Rafał Zuzewicz z pełnomocnikiem Ireną Wiatr, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wieruszowie.
Niestety z przyczyn obiektywnych związanych z rekonstrukcją rządu po wyborach do europarlamentu nie mogła uczestniczyć w kongresie zapowiadana Andżelika Możdżanowska Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego oraz Radia Ziemi Wieluńskiej.

W trakcie kongresu podkreślano ważną rolę, jaką Koła spełniają w lokalnych środowiskach. Dzięki przedsiębiorczości kobiet rozwijana jest działalność kulturalna, oświatowa oraz kultywowane są lokalne tradycje.
Kongres był nie tylko okazją do wspólnego spotkania, ale przede wszystkim do uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących pytań dotyczących działalności Kół. Pytania zadawane były zaproszonym gościom w panelu dyskusyjnym. Panie wyszły z kongresu bardzo zadowolone bo otrzymały odpowiedź na pytania dotyczące m.in. sprzedaży produktów, sposobu wytwarzania, ewidencjonowania itp.

Dopełnieniem kongresu był spektakl teatralny „Zabobony i przesądy w chłopskiej chacie”, który wystawiły współorganizatorki kongresu z KGW w Sokolnikach.

Na zakończenie skarbnik gminy Sokolniki – Barbara Sawicka – Kanicka wręczyła kwiaty najstarszemu Kołu Gospodyń Wiejskich, które może poszczycić się prawie 100 letnią historią.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w kongresie – zaproszonym gościom za cenne wskazówki, które na pewno ułatwią pracę w kołach, patronom medialnym, Magdalenie Jaroch za prowadzenie kongresu. Dziękujemy serdecznie wszystkim przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich za obecność na kongresie i pozytywną ocenę spotkania. Mamy nadzieję, że jest to początek dobrej współpracy Kół Gospodyń Wiejskich z naszego terenu.

Foto: Radio Ziemi Wieluńskiej, Ilustrowany tygodnik Powiatowy