Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
phoca thumb m wakacje I 6 Tradycyjnie w pierwszym miesiącu wakacji młodzi mieszkańcy Gminy Sokolniki mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach i warsztatach tematycznych.

Na początku do Sokolnik przybyły Superbohaterki i Superbohaterowie, którzy już następnego dnia poznali trudną sztukę wylepiania garnków. W tajniki garncarstwa wprowadzał dzieci Pan Wacław Zabłocki, wielki pasjonat sztuki ludowej. Pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych zakończył się plenerem malarskim. Młodzież pod fachowym okiem malarki, Pani Marioli Dudy, wsłuchiwali się w szum drzew, przytulali do nich, by potem bawiąc się kolorami przelać na papier ich różnorodność. Przez cały tydzień nie zabrakło zmagań sportowych, które prowadził niezastąpiony trener Pan Dariusz Kowalewski.
Wakacje w Sokolnikach są w całości sfinansowane przez Gminę Sokolniki i prowadzone we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki, Figlorajem, świetlicą gminną i Biblioteką Publiczną Gminy Sokolniki.
BW