Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Wycieczka do lasu W czwartek 1 sierpnia 2019 w ramach wydarzeń wakacyjnych w gminie Sokolniki tutejszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Urzędem Gminy zorganizował dzieciom wyjazd integracyjny do pobliskiej Leśniczówki Koziołek w gminie Bolesławiec.

Z leśniczym Mariuszem Kania , dzieciaki wybrali się do pobliskiego lasu w celu obserwacji zmian zachodzących w lesie oraz szukania borsuczych nor. Po drodze poznawaliśmy leśne zioła i owoce. Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość poprawy sprawności ruchowej, były zabawy oraz owocowe i leśne zgadywanki. Jak na popyt w leśniczówce przystało, tradycyjnie odbyło się ognisko.

W wyjeździe udział wzięli kierownik GOPS Ewa Szandała oraz asystent rodziny Emilia Rebelka i zainteresowani rodzice. Spotkanie było możliwe dzięki uprzejmości leśniczego Pana Mariusza Kania, pomocy wójta gminy Sokolniki Sylwestra Skrzypka oraz GKRPA. Podczas spotkania akcentowano formy zabawy i możliwości spędzania wolnego czasu bez nałogów i używek. Organizatorzy zadbali, żeby dzieci aktywnie spędziły wakacyjne przedpołudnie a rodzice odebrali swoje szczęśliwe, ale zmęczone pociechy.