Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
phoca thumb m 3wrzesien 49 Samorząd Gminy Sokolniki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach zorganizowali gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej połączone z rocznicą zestrzelenia samolotu PZL. 23 Karaś w Walichnowach. Uroczystość odbyła się 3 września.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Walichnowach w intencji ofiar poległych podczas II wojny światowej. Następnie orszak udał się na cmentarz, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów na grobie lotników, którzy zginęli 3 września 1939 roku. Dalsza część obchodów odbyła się w Szkole Podstawowej im. 32 Eskadry Rozpoznawczej Lotnictwa Armii Łódź w Walichnowach. Po części oficjalnej uroczystości głos zabrała emerytowana Pani dyrektor Zespołu Szkół w Walichnowach Zofia Borek, która przybliżyła gościom historię zestrzelenia samolotu oraz sylwetki tragicznie zmarłych lotników. W czasie trwania obchodów istniała także możliwość obejrzenia wystawy modelarskiej pojazdów i samolotów z 1939 roku.
Dziękujemy wszystkim Państwu za obecność w tak uroczystym i podniosłym dniu, jakim było uczczenie poległych bohaterów II wojny światowej.