Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
phoca thumb m Pichlice 100 6 Dzień 8 września br. był uroczystym dniem dla mieszkańców naszej Gminy. Jubileusz 100-lecia działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Pichlicach.

Ceremonia rozpoczęła się podniosłą mszą świętą w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Pichlicach. Następnie korowód w skład którego wchodziły poczty sztandarowe, delegacje, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Gminy udali się na miejsce uroczystości - na plac przy sali OSP w Pichlicach, gdzie kontynuowano obchody 100-lecia straży. Prezes OSP Andrzej Waligóra przywitał wszystkich przybyłych gości. Kolejnym punktem ceremonii było poświęcenie i wręczenie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Opel Movano dla jednostki OSP w Pichlicach oraz odznaczenie jednostki OSP Pichlice na sztandar złotym Znakiem Związku. Najbardziej zasłużeni druhowie zostali odznaczeni medalami strażackimi. Wręczono także wyróżnienia i podziękowania. Głos zabrała Lidia Beljulji- Sekretarz Gminy Sokolniki, która podziękowała za dotychczasową współpracę z jednostką, zaangażowanie w ratowanie mienia oraz niesienie pomocy na rzecz społeczeństwa naszej Gminy. W tym punkcie obchodów głos zabrali również zaproszeni goście, którzy podarowali jednostce OSP Pichlice liczne pamiątki i listy gratulacyjne. Całą uroczystość zwieńczyła defilada i przemarsz pododdziałów. Dziękujemy wszystkim Państwu za obecność.