Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
phoca thumb m DSCN9877 Copy Udzielanie pierwszej pomocy powinno być nieodłączną umiejętnością każdego człowieka. Każdy z nas może stać się świadkiem zdarzenia, w którym ucierpieć może drugi człowiek. Nasze działania muszą być wówczas przemyślane, koniecznie trzeba pamiętać, że każda pomoc z naszej strony jest wskazana.

 Najważniejszy jest czas - kluczowe są pierwsze 4 minuty, które grają decydującą rolę w możliwości przeżycia człowieka po zatrzymaniu krążenia.
Chcąc nabyć i poszerzyć umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, grupa Wiemy Więcej działająca przy GOKSiT w Sokolnikach postanowiła zorganizować warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Po niedawnym wypadku koleżanki z grupy, okazało się bowiem, że nie każdy wiedział, co ma robić i jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia.
Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny pan Sebastian Jasiński. Uczestnicy dowiedzieli się jak postępować z osobą podczas ataku padaczki, jak udzielić pierwszej pomocy przy złamaniach, ranach, zadławieniach, zatruciach. Każdy z uczestników warsztatów mógł również praktycznie przećwiczyć na fantomie udzielanie pierwszej pomocy podczas zatrzymania akcji serca.
Pamiętaj, nigdy nie przechodź obojętnie obok nieprzytomnego człowieka. Spytaj zawsze czy dobrze się czuje i sprawdź, czy oddycha.
Dziękujemy serdecznie panu Sebastianowi Jasińskiemu za naukę oraz poświęcony czas. Życzymy, aby służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.