Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości Obchody 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się podniosłą mszą świętą za ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach.

Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz uczestników pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującego się przy budynku Urzędu Gminy w Sokolnikach. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego obecni goście oraz delegacje przystąpiły do symbolicznego złożenia wiązanek kwiatów przy pomniku.

Następnie w Domu Kultury odbyła się wieczornica patriotyczna. Gości przywitał pan Bartosz Górka - Radny Gminy Sokolniki, głos zabrał także Pan Jan Juszczak – Honorowy Obywatel Gminy Sokolniki, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Po oficjalnej części rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, do których przygrywali nam Pan Roman Sawicki oraz Grzegorz Olszewski z synem Michałem.

Wszyscy: mali i duzi, młodzi, i ci nieco starsi, zaproszeni goście, nie szczędzili gardeł śpiewając o Legionach, ułanach, czy o wojence, co to idą za nią chłopcy malowani. Dziękujemy każdemu kto poświęcił swój wolny czas na wspólne spędzenie tego radosnego dla wszystkich Polaków święta. Dziękujemy wszystkim Państwu za obecność podczas tegorocznych obchodów.