Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
phoca thumb m 8 Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50 lecie pożycia małżeńskiego. Właśnie taka rocznica – Złote Gody obchodzona była w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach w dniu 27 listopada 2019 roku.

Tam odbyła się ceremonia z okazji złotego jubileuszu pożycia małżeńskiego par, które zawarły małżeństwa w 1969 roku. Wszystkich Jubilatów było 13 par, jednak jedna z Nich nie mogła przybyć osobiście na uroczystość.


W imieniu Wójta Gminy Sokolniki Pani Lidia Beljulji Sekretarz Gminy zwracając się do dostojnych gości serdecznie pogratulowała Im wspaniałego stażu małżeńskiego, złożyła wyrazy szacunku za długoletnie pożycie oraz wspólne spędzenie tak wielu lat, a także życzyła wszystkim parom zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz życzliwości i miłości od najbliższych na wiele następnych lat. Bardzo wiele ciepłych słów i gratulacji przekazał Jubilatom Przewodniczący Rady Gminy Sokolniki – Rafał Prukop. Równie piękne życzenia
w imieniu Samorządu Powiatu Wieruszowskiego przywiózł i wręczył Jubilatom Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego – Andrzej Żóraw. Do życzeń dołączyła się także Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sokolnikach – Aurelia Olek.


Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed 50–ciu laty rodziny doceniony został również przez władze państwowe, dowodem czego są przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej specjalne odznaczenia - medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.


Aktu dekoracji w imieniu Wójta Gminy dokonała Sekretarz Gminy - Lidia Beljulji w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy – Rafała Prukopa, Przewodniczącego Rady Powiatu Wieruszowskiego – Andrzeja Żórawia, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Aurelii Olek oraz Zastępcy Kierownika USC- Katarzyny Krzyżanowskiej. Z tej tak miłej okazji nasi włodarze złożyli Jubilatom najserdeczniejsze gratulacje za chlubne przeżycie tak długiej, wspólnej drogi życia. Wyrazili także słowa uznania, za tak duży wkład pracy i uczuć w dobre wychowanie dzieci, słowa wdzięczności za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy i radości.


Po uroczystym wręczeniu odznaczeń, pamiątkowych dyplomów, kwiatów i upominków był czas na wspólne zdjęcia oraz toast za zdrowie i pomyślność zacnych gości, wzniesiony symboliczną lampką szampana przez Przewodniczącego Rady Gminy – Rafała Prukopa.

W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli ich najbliżsi. Miło spędzaną uroczystość urozmaicił występ Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywne Kobiety” działającego przy miejscowym domu kultury.
Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni na obiad, przy którym rozmawiano o życiu, a Jubilaci powracając na chwilę wspomnieniami do przysięgi małżeńskiej i wspólnie przeżytych lat, nie kryli prawdziwych emocji, wzruszeń i radości.


Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu, szczęściu i miłości.