Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Ferie 2020 Dziś zakończyliśmy warsztaty zimowe zorganizowane dla dzieci w gminie Sokolniki . Za nami szalone dwa tygodnie, śmiechom nie było końca, a nasi najmłodsi po raz kolejny udowodnili, że nie wiedzą czym jest zmęczenie.

W ciągu ostatnich kilku dni bardzo wiele się działo, wybraliśmy się do figloraju w Ochędzynie, gdzie każdy mógł poszaleć wśród kolorowych piłeczek oraz kręconych zjeżdżalni.
W czasie ferii odwiedziło nas mnóstwo gości, między innymi: Nelcia i Rozalcia, które przez dwa dni prowadziły warsztaty sensoryczne, tworząc z dziećmi piękne, kolorowe plakaty i kolaże, mumie z papieru toaletowego, a także rozruszały nasze ciała przy wesołej muzyce. W tym roku gościliśmy, wyjątkowe postacie z bajek- znani wszystkim bohaterowie ,,Krainy lodu’’, którzy zrobili na nas ogromne wrażenie w trakcie bajki interaktywnej. Nie mogliśmy zapomnieć o dwóch bardzo ważnych świętach, takich jak dzień babci i dziadka, dlatego w trakcie zajęć razem z paniami z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, stworzyliśmy cudowne laurki dla dziadków. Powstały też maski karnawałowe z pięknych piór i świecących cekinów. Wiele nauczyliśmy się przez ten czas. Przeprowadzono warsztaty savoir – vivre, podczas których rozmawialiśmy o dobrych manierach. Odbyły się także dwie, krótkie lekcje na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym, które przeprowadził dzielnicowy Piotr Płachta oraz Krzysztof Kozera – specjalista ds BHP.
Dodatkowo codziennie spędzaliśmy choćby chwilę na dworze, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, oglądaliśmy bajki oraz tworzyliśmy własne, kreatywne rysunki, odbyły się także gry i zabawy zarówno ruchowe jak i planszowe.
Ostatni dzień był wyjątkowy. Z okazji 157. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, złożyliśmy kwiaty pod kapliczką upamiętniającą potyczkę oddziału Franciszka Parczewskiego z oddziałem rosyjskim w Starym Ochędzynie. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie mogliśmy uczestniczyć w żywej lekcji historii dzięki członkom Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia, którzy w strojach z epoki niezwykle ciekawie opowiadali nam o powstaniu. Zaprezentowali broń oraz pokazali nam jak powstańcy wytapiali ołowiane kule.
Przez te kilka dni uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały, czas płynął bardzo szybko. Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć będą je wspominać bardzo miło. Łączyliśmy przyjemne z pożytecznym, zabawę z nauką, aby te ferie były radosne i bezpieczne. Dziękujemy dzieciom za obecność, a rodzicom za zaufanie.

Szczególnie dziękujemy naszym gościom:
- Nelcii i Rozalci (pani Marta Mieszała oraz pani Bogusława Nowak, dyrektor i nauczyciel ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Tyblach),
- Dzielnicowemu Piotrze Płachta,
- Krzysztofowi Kozera - specjaliście ds BHP,
- Członkom Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia,
- GHRPA za współfinansowanie warsztatów.
Warsztaty realizowane przez GOKSiT w Sokolnikach, BPG Sokolniki, GOPS w Sokolnikach, współfinansowane przez GKRPA w Sokolnikach.