Festyn 2012 TURNIEJE PIŁKI SIETKOWEJ PLAŻOWEJ

W piątek, sobotę i niedzielę mogliśmy wziąć udział lub obserwować rywalizację drużyn piłki siatkowej plażowej. Zgodnie z dewizą, że każdy może spróbować swoich sił, zgłoszono wiele drużyn w różnych kategoriach.

Turniej ten z roku na rok rozrasta się, co świadczy o popularności tej dyscypliny sportu. Mając na uwadze duże zainteresowanie tym współzawodnictwem zawody musiały odbyć się w ciągu trzech dni. W rywalizacji w w/w turnieju pod bacznym okiem organizujących ją Panów Janusza Chuć i Tomasza Jezierskiego w czterech kategoriach wzięły udział 22 drużyny. Rywalizacja przedstawiała się następująco:

Piątek – kategoria do lat 16
W rywalizacji w tej kategorii wzięły udział drużyny: MDM, MKS OCHĘDZYN, SKRA SOKOLNIKI, SKRZYDLATE RĘCE, THE GIRLS, THE WANTED, ZŁOTE LWY.
Zacięty bój zakończył się następującymi wynikami:
Miejsce I – THE WANTED
Miejsce II – MKS OCHĘDZYN
Miejsce III – SKRA SOKOLNIKI

Sobota: turniej „OPEN"
W rywalizacji w tym turnieju wzięły udział drużyny: JÓZEFOWSKI-KOWALCZYK, KRUCHE GRUSZE, PYTONGI, ROZPACZ SOKOLNIKI, SPOCONE NALEŚNIKI, STARE JABŁONKI, TURBO, ZAGÓRZANIE.
Po ostrej rywalizacji w piekących promieniach słońca turniej zakończono następującymi wynikami:
Miejsce I – STARE JABŁONKI
Miejsce II – JÓZEFOWSKI-KOWALCZYK
Miejsce III – PYTONGI
Miejsce IV – KRUCHE GRUSZE

Niedziela: turniej kobiet
W rywalizacji w tym turnieju wzięły udział drużyny: BIAŁKI, SOKÓŁ, MOŻNA? MOŻNA!
Niewiasty zakończyły rywalizację z wynikami:
Miejsce I – BIAŁKI
Miejsce II – SOKÓŁ
Miejsce III - MOŻNA? MOŻNA!

Niedziela: turniej 35 PLUS
W rywalizacji w tym turnieju wzięły udział drużyny:KUBUSIE WIERUSZÓW, LWY PARKIETU DZIETRZKOWIC, LZS SWOBODA, OLDBOY SOKOLNIKI.
Rywalizacja w tej kategorii zakończona została z następującymi wynikami:
Miejsce I – KUBUSIE WIERUSZÓW
Miejsce II – OLDBOY SOKOLNIKI
Miejsce III – LZS SWOBODA
Miejsce IV – LWY PARKIETU DZIETRZKOWIC

Niestety ku rozpaczy wielu kibiców głównie płci męskiej, nie doszło do wymiany koszulek po rozegraniu meczy przez waleczne panie. Cechą charakterystyczną wszystkich uczestników w/w turnieju były: zawzięty wyraz twarzy, „japonki" i w zasadzie wszędobylski piasek wynoszony z boiska na całym ciele.
Dziękujemy uczestnikom wszystkich kategorii turnieju piłki siatkowej plażowej za udział w rozgrywkach, za wspaniałą zabawę, poświęcenie, upór i ogromną dawkę emocji, jaką dostarczyli nam – kibicom. Organizatorom Panom Januszowi Chuć i Tomaszowi Jezierskiemu dziękujemy za profesjonalną organizację i umożliwienie obejrzenia tych ciekawych turniejów.
Puchary, medale i dyplomy w tym turnieju ufundował Wójt Gminy Sokolniki.

Festyn 2012 Festyn 2012 Festyn 2012 
 Festyn 2012  Festyn 2012  Festyn 2012
 Festyn 2012  Festyn 2012  Festyn 2012

BIEG NA ORIENTACJĘ Z MAPĄ I KOMPASEM

W sobotę MUKS JUNIOR z Ochędzyna zorganizował dla wszystkich chętnych osób bieg na orientację. Uczestnicy biegu uzbrojeni w elektroniczne czytniki pomykali z mapami przez park sokolnicki w poszukiwaniu punktów wskazanych na mapie. Profesjonalnie przygotowano trasę biegu, co ułatwiło zawodnikom odnajdywanie poszczególnych punktów. Biegający po parku zawodnicy wzbudzali spore zainteresowanie uczestników festynu, spacerowiczów oraz obsługi punktów gastronomicznych czy wesołego miasteczka. Rzucano za biegaczami pytania „Dokąd to tak szybko?", „Może trzeba w czymś pomóc?", „Stało się coś?". Niemi na zaczepki biegnący pokonywali w szalonym tempie trasę i przy aplauzie publiki wbiegali z wiatrem we włosach na metę usytuowaną przed amfiteatrem. Ponieważ amatorzy rywalizację w biegu potraktowali również z tzw. przymróżeniem oka, zatem byli również tacy, którzy pokonywali trasę z rodziną w iście rekreacyjny sposób, bo spacerem od punktu do punktu. Ważne że wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci i że biorąc udział w biegu mogli poznać zasady i specyfikę tej ciekawej dyscypliny.
Rywalizacja w biegu na orientację zakończyła się następującymi wynikami:
Kategoria M:
Miejsce I – Krzysztof Jakubowski - UKS Grom Sokolniki
Miejsce II – Bartosz Bystry - MUKS Junior Ochędzyn
Miejsce III – Wiktor Żuraw - UKS Grom Sokolniki

Kategoria K:
Miejsce I – Justyna Kacała – UKS GOK Galewice
Miejsce II – Justyna Garczarek – UKS Grom Sokolniki
Miejsce III – Natalia Narożna – UKS GOK Galewice

Jak wiadomo Gmina Sokolniki słynie z rewelacyjnych biegaczy w tej dyscyplinie. Kto wie, może to współzawodnictwo obudziło w kolejnych mieszkańcach naszej gminy chęć pobiegania z kompasem i mapą? Dziękujemy zarządowi MUKS JUNIOR w Ochędzynie oraz Panu Adamowi Śliwakowskiemu, Pani Beacie Garczarek z UKS Grom w Sokolnikach za prawdziwie olimpijskie przygotowanie imprezy.
Nagrody dla zwycięzców biegu ufundował MUKS JUNIOR w Ochędzynie i Wójt Gminy Sokolniki.

Festyn 2012 - bieg na orientację Festyn 2012 - bieg na orientację  Festyn 2012 - bieg na orientację 
 Festyn 2012 - bieg na orientację  Festyn 2012 - bieg na orientację  Festyn 2012 - bieg na orientację
 Festyn 2012 - bieg na orientację  Festyn 2012 - bieg na orientację  Festyn 2012 - bieg na orientację

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Również w sobotę Klub Sportowy SOKOLNIKI zorganizował turniej piłki nożnej. Zawody przeprowadzono na boisku na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach pod bacznym okiem Prezesa klubu Pana Dariusza Kowalewskiego oraz pozostałych członków zarządu klubu. Zaciekły bój stoczyły drużyny przybyłe nie tylko z ościennych gmin. W turnieju udział wzięły drużyny: ROZPACZ Sokolniki, FC PROMILE Walichnowy, ALL STARS Wieluń, KUP POL Radostów, FC Bagatelka, BRAZZERS Czastary, RADOSTÓW, BUDOWLANI Sokolniki. W piekących promieniach słońca drużyny zdobywały kolejne bramki, były okrzyki szczęścia i rozpaczy. Wśród hektolitrów spożytej wody mineralnej i wylanego potu do ścisłego finału weszły drużyny BRAZZERS Czastary i FC Bagatelka. Analizując przebieg tzw „karnych" niezaprzeczalnie należy stwierdzić, że gwiazdą turnieju był bramkarz drużyny z Czastar. Co prawda nie zaprezentował „tańca Dudka" ani wzrostu Tytonia, ale efekty jego brawurowej walki o każdą piłkę przyniosły jego drużynie złoto.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce BRAZZERS CZASTARY
II miejsce FC BAGATELKA
III miejsce ALL STARS WIELUŃ

Serdecznie dziękujemy zarządowi KS Sokolniki oraz Prezesowi Panu Dariuszowi Kowalewskiemu oraz Panom Adrianowi Niedźwieckiemu i Rafałowi Niedźwieckiemu za zainicjowanie i przeprowadzenie tego turnieju, za umożliwienie przeżywania nam - kibicom podobnych emocji, które były naszym udziałem nie tak dawno podczas mistrzostw EURO 2012 roku.
Piłka nożna w Sokolnikach cieszy się od lat ogromną popularnością, grał dziadek, gra ojciec, grają synowie, wnukowie, bracia. Pokładamy nadzieję w tym, że i Panie uda się kiedyś przekonać do tej dyscypliny sportu.
Uczestnicy turnieju natomiast pokładają ogromne nadzieje w tym, że w końcu uda im się zagrać w Sokolnikach na profesjonalnie przygotowanym do tego celu boisku, czego wszyscy serdecznie im życzymy.
Puchary i dyplomy w turnieju ufundował Wójt Gminy Sokolniki.

Festyn 2012 - turniej piłki nożnej Festyn 2012 - turniej piłki nożnej Festyn 2012 - turniej piłki nożnej
 Festyn 2012  Festyn 2012  Festyn 2012