dlugodystansowe bno 2 W niedzielę 25 października w malowniczym terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej w okolicach Podlesic odbyła się ostatnia tegoroczna runda zmagań mistrzowskich w biegach na orientację.

Bieg długodystansowy to dla większości kategorii przynajmniej kilkanaście kilometrów przebiegu w terenie oraz 20-50 punktów kontrolnych do odszukania. Tak się w tym 2020 roku sytuacja ułożyła, że rywalizacja na najdłuższym dystansie, która najczęściej rozpoczyna sezon, w tym roku mogła się odbyć dopiero na jego zakończenie. Teren zawodów charakteryzuje się zróżnicowaną przebieżnością. W terenie występują spore przewyższenia, wysokie ostańce, liczne ściany skalne, kamienie, jaskinie.


Gmina Sokolniki oraz Powiat Wieruszowski mieli swoich przedstawicieli - dwóch zawodników UKS Grom Sokolniki. Obaj zaprezentowali się dobrze walcząc na trasie nie tylko z terenem, ale również z kontuzjami. Ostatecznie Jarosław Krzyżostanek potwierdził dobre przygotowanie do obecnego sezonu zajmując 10 miejsce w kraju w kategorii M-45. Z kolei Mikołaj Hryciuk (kategoria M-16), który po raz pierwszy miał okazję uczestniczyć w tym najtrudniejszym mistrzowskim biegu na orientację, ze względu na uraz musiał zejść z trasy zaliczając ¾ dystansu. Dla Mikołaja to początek juniorskiej kariery, więc z pewnością wyciągnie z tego startu wiele przydatnych wniosków.
Sezon w biegach na orientację w zasadzie się skończył. Podobnie jak w wielu innych dziedzinach życia był to bardzo specyficzny sezon. Wiele zawodów ze standardowego kalendarza w ogóle się nie odbyło, inne były przekładane na nowe terminy. Między innymi po raz pierwszy od wielu lat, chociaż wyznaczano dwa terminy, nie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego. Mimo wszystko nasi zawodnicy zdobyli wiele laurów, o których na bieżąco informowaliśmy. Wkrótce przyjdzie czas na podsumowania.


Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie w treningi i starty, za chwile radości i wzruszeń. Podziękowania dla trenerów za poświęcony czas i energię zarówno w przygotowanie treningów, jak również w organizację wyjazdów na zawody. W tej chwili przyszedł czas na odpoczynek i wyleczenie kontuzji, a wkrótce miejmy nadzieję będziemy mogli rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu.
Podziękowania składamy również dla Gminy Sokolniki. Dzięki jej wsparciu mogliśmy startować i promować naszą małą Ojczyznę w różnych miejscach Polski m. in., w okolicach Wrocławia, Jeleniej Góry, Trójmiasta, Krakowa, Rzeszowa, Świdnicy, Pabianic i wielu innych miejscowościach.

dlugodystansowe bno 1 dlugodystansowe bno 1 dlugodystansowe bno 2