Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
Finał projektu 'Jan Paweł II – gmina Sokolniki pamięta!' 3 listopada uroczyście zakończyliśmy realizację projektu „Jan Paweł II – gmina Sokolniki pamięta!”.

Projekt dofinansowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach zadania „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego.”

Tegoroczna edycja związana była z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II.

Projekt realizowany był przez GOKSiT w Sokolnikach od 13 października. Do naszego projektu zaprosiliśmy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach oraz członkinie KGW w Sokolnikach.

Celem projektu była m.in. współpraca międzypokoleniowa i aktywne spędzenie czasu, jak również zwrócenie uwagi na dokonania św. Jana Pawła II i przedstawienie jego postaci w nietypowej formie – słuchowiska radiowego.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zmuszeni byliśmy finał projektu zorganizować w formie online. W finale wzięły udział tylko członkinie KGW w Sokolnikach. Młodsi uczestnicy, że względu na zamknięcie szkoły w Sokolnikach mogli towarzyszyć nam w finale tylko online.

Podczas finału wysłuchaliśmy słuchowiska radiowego, które powstało w ramach projektu oraz wierszy Jana Pawła II w wykonaniu pań z KGW w Sokolnikach.

Po ustaniu epidemii będziemy chcieli powtórzyć uroczystość finałową, w której tak wiele osób chciało wziąć udział.

Jako realizatorzy projektu dziękujemy:

- prowadzącej warsztaty - Pani Magdalenie Jaroch,

- partnerom projektu - Radiu Ziemi Wieluńskiej, Gminie Sokolniki, Bibliotece Publicznej Gminy Sokolniki, KGW w Sokolnikach, Zespołowi Folklorystycznemu Sokolniki, Zespołowi Szkół w Sokolnikach im. Jana Pawła II.

- patronom medialnym – Radiu Ziemi Wieluńskiej, gazecie „Łącznik” oraz gazecie „Ilustrowany Tygodnik Powiatowy”.

- uczestnikom projektu,

- wolontariuszom – Szymonowi Świerczyńskiemu, Maciejowi Kadłubkowi.

Słowa podziękowania kierujemy również do Łódzkiemu Domu Kultury za udzielone nam dofinansowanie oraz wsparcie podczas realizacji projektu.