Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
phoca thumb m bno 2021 1 Długo w tym roku przyszło nam czekać na prawdziwie wiosenną aurę. Równie długo byliśmy zmuszeni trenować indywidualnie ze względu na pandemiczne ograniczenia.

W miniony weekend zawodnicy biegający na orientację z klubów UKS Grom Sokolniki, UKS GOK Galewice oraz MUKS Junior Ochędzyn mogli sprawdzić efekty zimowych przygotowań w rywalizacji z całą krajową czołówką. Tak się złożyło, że pierwszymi zawodami, które mogły się odbyć, były od razu Mistrzostwa Polski na średnim dystansie.
Rywalizacja rozgrywała się w okolicach miejscowości Szydłowiec w terenie pofałdowanym, zagęszczonym wieloma formami terenowymi (takimi jak niecki, dołki, kopczyki), jako pozostałość po wydobyciu rud żelaza. Do tego występowały obszary podmokłe. Teren zawodów obejmował też rezerwat przyrody „Skałki Piekło pod Niekłaniem” z dochodzącymi do 8 m wysokości formacjami skalnymi. To wszystko sprawiło, że trasy na średnim dystansie stawiały wysokie wymagania co do techniki nawigacji w terenie.
Niedzielna rywalizacja przyniosła nam bardzo wiele radości, gdyż Milena Cegiełka po bardzo dobrym biegu zdobyła brązowy medal w kategorii K-16. Zawodniczka potwierdziła tym sam bardzo dobre wyniki osiągane podczas wewnętrznych treningów. Wielkie gratulacje dla zawodniczki, jak również dla trenerów. Mamy nadzieję, że cały sezon będziemy mogli świętować podobne sukcesy.
Pozostali nasi zawodnicy spisali się dobrze. Wszyscy ukończyli swoje biegi, osiągając następujące wyniki:
12 miejsce Jarosław Krzyżostanek M-45
16 miejsce Emilia Domagała K-16
21 miejsce Jacek Ertel M-18
21 miejsce Andrzej Domagała M-40
29 miejsce Justyna Garczarek K-21
30 miejsce Mikołaj Hryciuk M-16
32 miejsce Jakub Fronia M-16
Ponadto w zawodach towarzyszących wystartował młodzik Jakub Domagała.
Wyjazd na zawody został zorganizowany przy pomocy finansowej Gminy Sokolniki.

Fot.: Jakub Kijak www.unts.waw.pl, azymutpabianice.pl