Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
phoca thumb m kmp2021 17 W miniony weekend 14-sto osobowa grupa zawodników z UKS GROM Sokolniki, UKS GOK Galewice oraz MUKS Junior Ochędzyn, reprezentująca powiat wieruszowski w biegach na orientację, miała okazję uczestniczyć w pierwszej rundzie krajowej rywalizacji klubowej. Tym razem w okolicy Włocławka rozegrano biegi: sprinterski, klasyczny, oraz rywalizację w sztafetach.

W piątkowe popołudnie odbył się bieg sprinterski rozegrany na włocławskiej starówce, a także w części parkowej i na terenie nadwiślańskich bulwarów. Wśród krajowej czołówki najlepsze rezultaty tego dnia osiągnęli Milena Cegiełka - zajmując 11 miejsce w kategorii K-16, oraz Kacper Narożny - 12 miejsce w M-14. Tego dnia w pierwszych dwudziestkach zostało sklasyfikowanych łącznie 5 naszych zawodników.
W sobotnie przedpołudnie w prawdziwie wiosennych warunkach biegaliśmy na dystansie klasycznym. Rywalizacja odbywała się w terenie leśnym, poprzecinanym polodowcowymi wydmami o stromych zboczach. Bogata i skomplikowana rzeźba terenu oraz utrudniona przebieżność sprawiła, że pokonanie trasy tego dnia było prawdziwym wyzwaniem. Po raz kolejny potwierdziło się, że w lesie jesteśmy mocniejsi niż w biegach miejskich. Milena Cegiełka zajęła 5 miejsce, a Kacper Narożny był 8.
W niedzielę wystawiliśmy sztafetę w kategorii K-16 w składzie Milena Cegiełka, Emilia Domagała i Patrycja Krzyżostanek. Dziewczyny po dobrym biegu zajęły szóste miejsce.
Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje, gdyż każdy poradził sobie ze swoją trasą na każdym etapie rywalizacji. Szczególnie należy podkreślić wysiłek na sobotnim etapie, podczas którego niektóre kategorie mierzyły się z kilkunastokilometrowymi trasami. Nasz region reprezentowali, poza wyżej wymienionymi: Maja Piekielna, Oliwia Żuczkowska, Zuzia Chałupka, Konrad Cegiełka, Jakub Domagała, Jakub Fronia, Jacek Ertel, Andrzej Domagała, Jarosław Krzyżostanek oraz trener Damian Cegiełka.
Pragniemy podziękować Starostwu Powiatowemu w Wieruszowie, Gminie Sokolniki oraz Gminie Galewice za wspieranie naszych treningów i wyjazdów na zawody.