Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
phoca thumb l izery cup 10 W dniach 21-22 czerwca zawodnicy UKS Grom w Sokolnikach reprezentowali nasz region na międzynarodowych zawodach w biegach na orientację Izery Cup.

Impreza sportowa została rozegrana w lasach okalających Szklarską Porębę, a dla zawodników z kategorii KM-21 była próbą generalną przed mistrzostwami świata, które już na początku lipca zostaną rozegrane w czeskich Karkonoszach. Dlatego też organizatorzy przygotowali bardzo wymagające trasy. Teren zawodów to typowo górski obszar położony na wysokości 750-1050 m n.p.m. Występuje tam głównie iglasty las o zróżnicowanej przebieżności, w wielu miejscach są również podmokłe tereny półotwarte. Oczywistym, że w Karkonoszach mamy liczne formacje skalne oraz kamienie. Sieć dróg i ścieżek jest umiarkowanie rozwinięta. Ponadto wysoka temperatura nie była sprzymierzeńcem organizmu w „walce” o jak najlepszy czas. Reasumując - w dwa dni biegaliśmy trzy etapy, a łączne wyniki przedstawiają się następująco:
11 miejsce Patrycji Krzyżostanek w kategorii K-16
12 miejsce Emilii Domagała w kategorii K-16
9 miejsce Jakuba Domagała w kategorii M-14
9 miejsce Andrzeja Domagała w kategorii M-40
15 miejsce Jarosława Krzyżostanka w kategorii M-45
Udział w zawodach został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Gminy Sokolniki.