Deprecated: Required parameter $errorMsg follows optional parameter $frontUpload in /home/sokolniki/public_html/archiwum/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/file/filethumbnail.php on line 430
bno lipiec21 1 Przełom lipca i sierpnia to kolejne starty zawodników w biegu na orientację.

W dniach 29 lipca-1 sierpnia Milena Cegiełka reprezentowała nasz region w pierwszej edycji zawodów Sudety Cup. To czterodniowe zmagania rozgrywane na bardzo ciekawych terenach Kotliny Kłodzkiej. Tereny Gór Bystrzyckich oraz Gór Orlickich położone na wysokości 700-900 m n.p.m. charakteryzują się występowaniem dużej ilości skał, bagienek oraz elementami dzikiej puszczy. Milena w pierwszym etapie zawodów na swoim koronnym średnim dystansie zajęła 2 miejsce, ustępując jedynie reprezentantce Czech.


W kolejnym tygodniu, tym razem kilkunastoosobowa grupa zawodników udała się w okolice Pszczewa na pograniczu województw wielkopolskiego i lubuskiego, aby reprezentować nasz region w Grand Prix Polonia. To zawody składające się z trzech etapów leśnych rozgrywane na terenach morenowych, dolinnych z przewyższeniami sięgającymi 30-50 m porośniętymi gównie sosnowym lasem. Ponadto w sobotnie popołudnie został rozegrany sprinterski bieg dodatkowy rozegrany na terenie miasta Pszczew. Wielu naszych zawodników osiągnęło łączny wynik, który pozwolił na ich sklasyfikowanie w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii, a najlepszym okazał się Jarosław Krzyżostanek zajmując 5 miejsce w kategorii M-45.


Wyjazd na zawody był zorganizowany przy pomocy finansowej gminy Sokolniki i gminy Galewice.