Zdjęcia pt. 'Dąb w Walichnowach' II edycja konkursu fotograficznego „Sokolniki – moja mała ojczyzna w obiektywie" została rozstrzygnięta, a nagrody wręczone w trakcie trwania Dni Gminy Sokolniki 2014. Bardzo się cieszymy, że z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba zgłoszonych do konkursu fotografii.

W obecnej edycji komisja powołana przez wójta spośród wszystkich zgłoszonych fotografii wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria I – do 16 lat


I miejsce – Wiktor Żuraw zam. Sokolniki za zdjęcie pn. „Punkt do orienteeringu"

Zdjęcie pt. 'Punkt do orienteeringu'

II miejsce – Jakub Kowalczyk zam. Borki Pichelskie za zdjęcie pn. „Brzezinka"

Zdjęcie pt. 'Brzezinka'

III miejsce – Oskar Tryka zam. Walichnowy za zdjęcie pn. „Pałac w Walichnowach"

 Zdjęcie pt. 'Pałac w Walichnowach'

Kategoria II – młodzież powyżej 16 lat i dorośli


I miejsce – Kamil Szuster zam. Sokolniki za zdjęcie pn. „Dąb w Walichnowach"

Zdjęcia pt. 'Dąb w Walichnowach'


II miejsce – Maria Werbicka zam. Kopaniny za zdjęcie pn. „Kapliczka"

Zdjęcie pt. 'Kapliczka'


III miejsce – Zuzanna Waniek zam. Sokolniki za zdjęcie pn. Pałac „Sokolnik"

 Zdjęcie pt. 'Pałac Sokolnik'

Przyznając I, II i III miejsca w w/w konkursie komisja kierowała się założeniami regulaminu. Szczególnie pod uwagę brane były fotografie, na których zatrzymane w kadrze miejsca związane są bezpośrednio z charakterem naszej gminy, która dzięki takim właśnie miejscom jest identyfikowalna na tle innych samorządów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły swoje fotografie do konkursu. Chcielibyśmy także te osoby wyróżnić, a są to: Kacper Samulski, Roman Samulski, Nikola Kiełbik, Malwina Tryka, Sylwia Świdurska, Aldona Hoja-Kozera, Krzysztof Kozera i Katarzyna Słowik.
Nagrodzone prace zostaną wystawione w budynku Urzędu Gminy w Sokolnikach ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, ponadto wzbogacą naszą galerię fotograficzną na portalu internetowym gminy www.sokolniki.pl.

Renata Świeściak

Logo projektu leader