logodkk Dyskusyjny Klub Książki (DKK) – to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Jego celem jest aktywizacja czytelnictwa, polegająca na wspólnym czytaniu wybranych książek, recenzowaniu ich i otwartej rozmowie o nich.

dkk lipiec21 Podczas czerwcowego spotkania Klubu Książki w Sokolnikach rozmowa toczyła się wokół powieści Moniki Oleksy pt.: „Spacer nad rzeką”.

Beata Waniek Z przyjemnością informujemy, że w ramach współpracy Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, pani Beata Waniek już po raz drugi prowadziła spotkania autorskie online.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Magiczne Drzewo. Tajemnica mostu” Andrzeja Maleszki, to jak sam tytuł wskazuje, magiczna opowieść o tym czym jest współpraca, poświęcenie i oddanie, czy konsekwencje własnych czynów.

okladka ksiazki Podczas ostatniego, przed przerwą wakacyjną, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Sokolnikach znaleźliśmy się w kamienicy „Pod Świńskim Kopytkiem” czyli tytułowej „Kamienicy” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

 okładka  Październikowe rozmowy Dyskusyjnego Klubu Książki w Sokolnikach toczyły się wokół książki Doroty Terakowskiej pt.: „Poczwarka”. Historia szczęśliwego małżeństwa oczekującego przyjścia na świat wymarzonego potomka, dla którego przyszłość jest już z góry ustalona: najlepsze szkoły, kursy, talenty.

Okładka książki Pierwsze powakacyjne rozmowy Dyskusyjnego Klubu Książki w Sokolnikach toczyły się wokół powieści Elżbiety Cherezińskiej pt.: „Harda”. Tytułowa bohaterka, to córka Mieszka I i Dobrawy – Świętosława.

Okładka książki Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Sokolnikach zostało zainspirowane lekturą książki Lisy Scottoline: „Cicho sza!”

DKK na koncercie Stanisławy Celińskiej Wyjazdem do Teatru Muzycznego w Łodzi postanowiły uczcić Święto Kobiet panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Sokolnikach. Na scenie teatralnej wystąpiła Stanisława Celińska z zespołem , prezentując swoją ostatnią płytę „Atramentowa”.

okladka ksiazki gory odpow Podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Sokolnikach omawiana była powieść afgańskiego pisarza Khaleda Hosseiniego pt.: „I góry odpowiedziały echem”. Książkę rozpoczyna historia mężczyzny, który zmuszony jest do poświęcenia jednego ze swoich dzieci, aby ocalić pozostałe.

Spotkanie DKK Na styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Sokolnikach rozmowa toczyła się wokół powieści peruwiańskiego noblisty Mario Vargasa Llosy pt.: „Ciotka Julia i skryba.”