d ksiazki „Czytanie jest moim prawem”, to tegoroczne hasło Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Odrobinę, moim zdaniem, przewrotne. Mam prawo, czyli nikt nie może zabronić mi dostępu do literatury, poznania, przeżywania, rozwoju, a z drugiej strony rodzi się pytanie: czy chcę z tego prawa skorzystać?

amerykanscy bogowie ksiazka

Fantastyczne walki bogów
Książka i serial: rekomendacje BPGS z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Po kilku latach spędzonych w więzieniu Cień wychodzi na wolność, jego żona ginie w wypadku samochodowym, a on spotyka tajemniczego, ekscentrycznego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki

syn okladka ksiazki Jak zdobywano Dziki Zachód
Książka i serial: rekomendacje BPGS z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Kto z nas nie obejrzał choć jednego filmu, którego bohaterami byli kowboje, Indianie, Meksykanie, walka o wpływy, ropa, piękne kobiety?

wielkie klamstewka okladka Nasze kłamstewka
Książka i serial: rekomendacje BPGS z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Przedmieścia kalifornijskiego miasta. Ogromne wille, piękni mieszkańcy, jeszcze piękniejsza przyroda wokół. Trzy kobiety – przebojowa Madeline, skryta Celeste i nieśmiała Jane.

13 powodow okladka

Książka i serial – rekomendacje BPGS z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Nastolatek znajduje pod drzwiami swojego domu zaadresowaną do siebie paczkę. W środku znajduje się siedem kaset magnetofonowych, które nagrała jego koleżanka z klasy.

opowiesc podrecznej okladka Książka i serial – rekomendacje BPGS z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Kiedy trzydzieści lat temu ukazała się powieść wybitnej kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood pt.: „Opowieść podręcznej” wzbudziła wiele dyskusji.

wajrak okladka ksiazki Ostatnia książka, jaką wybrałam do polecenia Państwu podczas Tygodnia Bibliotek to fascynująca opowieść o miłości, strachu, puszczy i żyjących w niej zwierzętach.

gora tajget okladka ksiazki „Spartiata nie decydował sam o losach swego potomstwa. Zanosił dziecko do miejsca zwanego lesche, gdzie zasiadali najstarsi członkowie jego fyli, którzy przeprowadzali oględziny dziecka.

diabli nadali okladka ksiazki Zofia Stryjeńska – kobieta nieprzeciętna, nie dająca się zamknąć w żadnym schemacie. Drobna, ciemnooka, jedna z najbardziej cenionych artystek dwudziestolecia międzywojennego. Pełna namiętności, walcząca z prozą życia codziennego.

niezgodna okladka ksiazki Dzisiejsza lektura wybrana do rekomendacji powinna przypaść do gustu wszystkim miłośnikom przygód i literatury z gatunku fantasy.

historia pszczol okladka ksiazki „Historia pszczół” norweskiej pisarki Mai Lunde zdobywa bardzo dobre recenzje nie tylko krytyków, ale przede wszystkim czytelników na całym świecie. Głównymi bohaterami i spoiwem całej powieści są oczywiście pszczoły, ale to również książka o skomplikowanych relacjach ludzkich, a w szczególności tych dotyczących rodziców i dzieci.