bibioteka logo Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki tradycyjnie, jak co roku, włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

spotkanie z Kazimierzem Szymeczko W ramach akcji „Z Książką na Walizkach” VIII Łódzkie Spotkania Pisarzy Z Młodymi Czytelnikami pod hasłem „Zwolnij na chwilę szalony świecie i świętuj z nami 30-lecie!”

Od ośmiu lat młodzi czytelnicy z województwa łódzkiego biorą udział w spotkaniach autorskich ze znanymi i lubianymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej.

bibioteka logo Podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki młode czytelniczki rozmawiały o książce Barbary Kosmowskiej pt. „Panna Foch”.

phoca thumb m wiercipietka 5 „Małpka Wiercipiętka” autorstwa Jeanne Willis, nie mogła już usiedzieć w bibliotece i wybrała się do przedszkola w Sokolnikach, by poopowiadać dzieciakom, że chociaż każdy z nas jest inny, to powinniśmy go akceptować właśnie takim, jakim jest.

phoca thumb m warsztaty20 5 Podczas prowadzonych w każdy piątek w świetlicy gminnej warsztatów czytelniczo-plastycznych, najmłodsi dzielnie walczą z nożyczkami, klejami, farbami i innymi materiałami potrzebnymi do powstania tych własnoręcznie robionych dzieł.

bibioteka logo Grupa młodzieży z Gminy Sokolniki zrzeszona w działającym przy bibliotece klubie filmowym, uczestniczyła w wyjeździe do jednego z wrocławskich kin.

Pełne niezwykłej energii spotkanie w Gminie Sokolniki W jesienny wieczór, 6 listopada mieszkańcy Gminy Sokolniki spotkali się z dwójką wybitnych dziennikarzy: Witoldem Szabłowskim i Marcinem Mellerem.

phoca thumb m zajecia bpgs 10 Globtroterka, dziennikarka, autorka książek podróżniczych, Marzena Filipczak spotkała się w poniedziałkowe przedpołudnie, 21 października, z młodzieżą z Zespołu Szkół w Sokolnikach.

narodowe 6 Kto w piątkowe popołudnie wybrał się do Biblioteki Publicznej w Sokolnikach na kolejną odsłonę Narodowego Czytania, na pewno nie uzna tego czasu za stracony. A wszystko to za sprawą aktorskiej interpretacji fragmentów prozy Brunona Schulza w wykonaniu Macieja Tomaszewskiego, wybitnego aktora teatralnego, związanego na co dzień z Wrocławskim Teatrem Współczesnym.

phoca thumb m agenci 11 W nocy z piątku na sobotę (6/7 września 2019 r.) Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki gościła grupę młodych agentów, których zadaniem było odnalezienie niezwykle cennego historycznie złotego pierścienia ukrytego na terenie gminy.