piatek 21 9 W terminie 2-4 lipca 2021 r. w parku w Sokolnikach odbył się zlot foodtrucków - Żarciowozów.

podziekowanie paczka Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się z nami w tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki i zapewnili choćby jeden produkt z listy potrzeb rodziny, którą wybrał GOKSiT w Sokolnikach.

Finał projektu 'Jan Paweł II – gmina Sokolniki pamięta!' 3 listopada uroczyście zakończyliśmy realizację projektu „Jan Paweł II – gmina Sokolniki pamięta!”.

Projekt dofinansowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach zadania „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego.”

Tegoroczna edycja związana była z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II.

Wycieczka rowerowa Stary Ochędzyn - Sokolniki Korzystając ze słonecznej, wrześniowej pogody GOKSiT Sokolniki z Filią w Ochędzynie zorganizował wycieczkę rowerową na trasie Stary Ochędzyn-Sokolniki-Stary Ochędzyn. Korzyści zdrowotnych i rekreacyjnych jazdy na rowerze nikomu chyba nie trzeba wymieniać.

Logo projektu

„Nasi bohaterowie – uczestnicy Bitwy Warszawskiej z ziemi wieluńskiej”

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach, otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” - #wiktoria 1920, na realizację projektu „Nasi bohaterowie – uczestnicy Bitwy Warszawskiej z ziemi wieluńskiej”.

81. rocznica Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się mszą św. w intencji ofiar II wojny światowej w Kościele pw. św. Mikołaja w Sokolnikach. Następnie delegacje złożyły wiązanki okolicznościowe w miejscach pamięci na terenie Gminy Sokolniki.

Obchody 157 rocznicy wybuchu powstania styczniowego W dniu dzisiejszym uczczono w naszej gminie 157 rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Powstanie było najdłużej trwającym i najbardziej masowym ruchem niepodległościowym XIX wieku. Około 20 tysięcy powstańców poległo w walkach, około tysiąca zostało straconych przez Rosjan, a 38 tysięcy zesłanych na Syberię.

Ferie 2020 Dziś zakończyliśmy warsztaty zimowe zorganizowane dla dzieci w gminie Sokolniki . Za nami szalone dwa tygodnie, śmiechom nie było końca, a nasi najmłodsi po raz kolejny udowodnili, że nie wiedzą czym jest zmęczenie.

phoca thumb m 8 Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50 lecie pożycia małżeńskiego. Właśnie taka rocznica – Złote Gody obchodzona była w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach w dniu 27 listopada 2019 roku.