TAK Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I dnia tegorocznego festynu w Sokolnikach. 

Megapiaskownica w parku w Sokolnikach Choć aura podczas tegorocznej MEGAPIASKOWNICY nas nie rozpieszczała, na szczęście na zakończenie pogoda i frekwencja były wręcz wymarzone :). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy.

Wizyta Marszałka Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień zaszczycił swą obecnością Gminę Sokolniki, by oficjalnie wraz z Wójtem Gminy Sokolniki Sylwestrem Skrzypkiem wkopać symboliczny szpadel, rozpoczynając tym samym największą inwestycję ostatnich lat- budowę kanalizacji w Gminie Sokolniki.

Nie było czasu na nudę - zajęcia wakacyjne 2018 Wakacje to wymarzony czas odpoczynku, zabawy i leniuchowania. Tradycyjnie już dzieci z Gminy Sokolniki mogły skorzystać z bezpłatnych, dwutygodniowych zajęć przygotowanych przez GOKSiT we współpracy z BPGS.

wakacje Na obiekcie GOKSiT - filia w Ochędzynie, przez wszystkich znanym pod nazwą Figloraj, przez dwa tygodnie odbywać się będą dodatkowe zajęcia dla dzieci z gminy Sokolniki.We wczorajszych zajęciach uczestniczyło aż 76 dzieci.

OSP Dzień 1 lipca br. był uroczystym dniem dla mieszkańców naszej Gminy. Jubileusz 50-lecia działalności obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Tyblach. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Sokolnikach.

zawody strazackie W dniu 30 czerwca 2018 r. odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Sokolniki. Gospodarzem i organizatorem zawodów była jednostka OSP Tyble. W rywalizacji uczestniczyło 6 drużyn seniorów, 2 drużyny kobiece oraz młodzieżowa drużyna męska z OSP Pichlice.

50 lecie Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50-cio lecie pożycia małżeńskiego. A właśnie taka rocznica – złote gody obchodzone były w dniu 28 czerwca 2018 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

sesja Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Sokolniki radni zaakceptowali wykonanie budżetu za 2017 rok i udzielili absolutorium Wójtowi Sylwestrowi Skrzypkowi.

Sprzątanie starego cmentarza w Sokolnikach – 18.06.2018 Sprzątnie cmentarza w Sokolnikach na stałe wpisało się w kalendarz naszych akcji. W poniedziałek znów w ruch poszły sekatory, nożyce, grabie i piły spalinowe.