Gminny Turniej Tańca 2018 Gminny Turniej Tańca odbył się 11 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

Gminne Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja We wtorkowe popołudnie 8 maja w Gminie Sokolniki uczczono 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji została przygotowana wystawa przedstawiająca twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

Uroczystość upamiętniająca 155 Rocznicę potyczki pod Starym Ochędzynem

„W krwawym polu srebrne ptaszę,
Poszli w boje chłopcy nasze.
Niechaj Polska zna,
Jakich synów ma.”

Dokładnie 155 lat temu w lesie w Ochędzynie miała miejsce potyczka oddziału Franciszka Parczewskiego z odziałem rosyjskim majora Siemianowa.

warsztaty hip hop Najlepsza choreograf hip-hopu w Polsce prowadziła warsztaty w GOKSiT Sokolniki.
W warsztatach udział wzięło 50 osób. 

Sokolniki zabłysły na niebiesko – dla Autyzmu 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata.

Wystawa Jerzego Kaszuby w GOKSiT w Sokolnikach W pierwszy dzień wiosny w GOKSiT w Sokolnikach mieliśmy okazję obejrzeć wystawę rysunków satyrycznych o wdzięcznej nazwie „O zwierzątkach chodzących, pełzających, latających i pływających" autorstwa Jerzego Kaszuby.

OSP W dniu 01 marca 2018 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokolnikach na podstawie regulaminu OTWP przeprowadził Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne.

Relacja z ferii w Figloraju Pierwszy tydzień ferii dzieci z Gminy Sokolniki spędziły w GOKSiT w Sokolnikach, biorąc udział w warsztatach rzeźbiarskich, plastycznych i dziennikarskich.

Twórczo i wesoło w czasie ferii w gminie Sokolniki Ferie zimowe to wymarzony czas na zabawę oraz aktywny wypoczynek. Jak co roku w GOKSiT w Sokolnikach dzieci z gminy Sokolniki mogły skorzystać z dodatkowych zajęć prowadzonych przez pracownika GOKSiT w Sokolnikach, Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki oraz pracownika świetlicy.

ogrodzenie stary cmentarz Wniosek Sołectwa Sokolniki ws. ogrodzenia starego cmentarza uzyskał dofinansowanie samorządu Województwa Łódzkiego w kwocie 5000zł. Jego pełna realizacja miała zakończyć się w listopadzie 2017r.