zdjęcie spotkanie noworoczne Dnia 19.01.2018r. odbyło się spotkanie noworoczne w GOKSiT w Sokolnikach zorganizowane przez Wójta Gminy Sokolniki- Sylwestra Skrzypka.

WOSP 2018 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku celem zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
W wydarzenie zaangażowanych było ponad 120 tys. wolontariuszy z Polski i ze świata w 1700 sztabach. Nie mogło zabraknąć również naszego, sokolnickiego sztabu, w którym pracowało 40 wolontariuszy.

Spotkanie opłatkowe w Gminie Sokolniki Stało się już tradycją, że w pierwszych dniach Nowego Roku w naszej gminie rok rocznie organizowane są noworoczne spotkania opłatkowe dla seniorów, osób starszych oraz samotnych.

Wigilia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach Dnia 21.12.2017 r. o godzinie 18.00 na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, odbyła się uroczysta wigilia szkolna.

Mikołajki 2017 Za nami Mikołajki – dzień, na który czekają wszystkie dzieci, te małe i te większe również.

Smerfastyczne Mikołajki -  GOKSiT w Sokolnikach Na kilka dni przed jakże radosnym, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci świętem, spotkaliśmy się na balu mikołajkowym w GOKSiT w Sokolnikach. Organizatorem balu było działające przy GOKSiT w Sokolnikach Towarzystwo Aktywnych Kobiet, GOKSiT w Sokolnikach oraz gmina Sokolniki.

IX Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych Po raz IX w Kościele p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach odbył się Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych.

strażnica pichlice Zakończyła się wymiana pokrycia dachu strażnicy OSP w Pichlicach. Stare szkodliwe dla zdrowia płyty azbestowe zostały zastąpione nową powlekaną blachą dachową. Przy okazji poprawiono niektóre elementy konstrukcji dachowej. Roboty wykonali sami strażacy.

sprzątanie parku Wyjątkowo późno w tym roku, bo 17 listopada odbyła się akcja grabienia liści w parku w Sokolnikach. W akcji udział wzięło 100 osób, w większości to uczniowie ze szkół w Walichnowach i Sokolnikach wraz z opiekunami.

Znakomita pogoda i dobre humory sprawiły, że jak zawsze ta niezwykle pożyteczna akcja przebiegła w miłej atmosferze.

11 listopad 2017 Tradycyjnie, jak co roku, Gmina Sokolniki zorganizowała obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. W Kościele Parafialnym w Sokolnikach odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, podczas której nastąpiło przemówienie okolicznościowe Honorowego Obywatela Gminy Sokolniki- Pana Jana Juszczaka.